Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Netgear Arlo Audio Doorbell – zvonček, ktorý vám v zavolá na telefón

Netgear Arlo Audio Doorbell – zvonček, ktorý vám v zavolá na telefón
Zdroj | Netgear
Stanislav Vinc
Netgear Arlo Audio Doorbell – zvonček, ktorý vám v zavolá na telefón
Zdroj | Netgear
Zdroj | Netgear

Spoločnosť Netgear predstavila zvonček Arlo Audio Doorbell, ktorý síce poskytuje iba zvukovú komunikáciu, no dokáže spolupracovať s kamerami a svetlami Netgear Arlo.

Zdroj | Netgear

Arlo Audio Doorbell je inteligentný zvonček, ktorý vám po napojení na Wi-Fi sieť dokáže zavolať na telefón. Zvonček má na svojej strane zabudovaný reproduktor a mikrofón. Ak teda nie ste v dosahu, človek pri zvončeku vám môže zanechať odkaz, ktorý sa uloží na sedem dní v bezplatnom cloudovom úložisku.

Pozrite si

Netgear Arlo Pro 2 – bezpečnostná kamera dostáva druhé pokračovanie

Zvončeku síce chýba kamera, no túto absenciu vynahradzuje možnosť prepojenia s bezpečnostnými kamerami Netgear Arlo. Samotný zvonček je možné napojiť na existujúci elektrický rozvod, no fungovať dokáže aj na batérii. Podľa výrobcu by mal byť zvonček schopný fungovať na batérii až jeden rok. Zvonček je samozrejme vodotesný a odolá aj teplu a mrazom.

Zdroj | Netgear

Ak nechcete, aby vám ľudia cez zvonček volali na telefón a preferujete skôr klasický zvonček, k Arlo Audio Doorbel si môžete zakúpiť Arlo Chime. Ten sa zapája do klasickej zásuvky, pričom do domu si ich môžete umiestniť viacero. V aplikácii si následne môžete vybrať preferované zvonenie a prípadne zapnúť režim nerušiť, pri ktorom sa zvonček deaktivuje.

Zdroj | Netgear

Netgear Arlo Audio Doorbell bude v predaji od jesene, no jeho cenu zatiaľ nepoznáme. Absencia kamery by však mohla zabezpečiť nižšiu cenu, než akú majú ostatné produkty z rodiny Arlo.

Predstavenie Netgear Arlo Audio Doorbell prichádza len pár dní po tom, čo Apple zo svojich stránok odstránil celú kategóriu inteligentných zvončekov kompatibilných s platformou HomeKit. Apple sa pre tento krok rozhodol pravdepodobne preto, že viacero výrobcov sľúbilo a nedodržalo pridanie podpory pre HomeKit do ich zvončekov. Apple však zatiaľ situáciu nekomentoval.

Zdroj