Reklama

Netflix sa vysmieva štrajkujúcim, hľadá manažéra pre AI za takmer milión dolárov

Zdroj | Sayan Ghosh
Michal Sobek
Zdroj | Sayan Ghosh
Zdroj | Sayan Ghosh

Štrajku v Hollywoode nie je stále koniec a nikto nevie, dokedy vlastne potrvá. To dáva hrubú čiaru cez rozpočet mnohých štúdiám, medzi ktoré patrí aj platforma Netflix. Tá hľadá manažéra pre AI za astronomický ročný plat.

Táto pozícia ponúka ročný plat od 300 000 do 900 000 dolárov v čase, keď mnohí herci zarábajú okolo 200 dolárov denne, teda podľa zmluvy SAG-AFTRA. Netflix teda vidí budúcnosť svoje produkcie v umelej inteligencii.

Zdroj | Alexander Shatov
Obsah pokračuje pod reklamou

Zoznam úloh na túto pozíciu naznačuje, že AI sa bude používať na vytváranie obsahu a nielen na vývoj nových algoritmov na odporúčanie seriálov a filmov. To ukazuje skutočné úsilie streamovacieho giganta o integráciu umelej inteligencie do všetkých oblastí podnikania.

V ďalšej časti na webovej stránke Netflixu sa uvádza, že spoločnosť používa AI na optimalizáciu produkcie originálnych filmov a televíznych relácií. Toto nie je jediná pracovná ponuka spoločnosti, ktorá je zameraná na AI a ponúka nadpriemernú výplatu.

Netflix tiež najíma technického riaditeľa pre generatívnu AI vo svojom rozvíjajúcom sa hernom štúdiu, ktoré sľubuje ročný plat až 650 000 dolárov. Netflix v súčasnosti vysiela španielsky zoznamovací seriál s názvom Deep Fake Love, ktorý skenuje tváre súťažiacich, aby vytvoril falošnú tvár generovanú AI, pričom sa využíva generatívna AI.

Pozrite si

Koniec zdieľania Netflixu na Slovensku?

Tieto udalosti prichádzajú po tom, čo štrajkujúci herci odmietli návrh Aliancie filmových a televíznych producentov (AMPTP), ktorý ponúkal pracovníkom jednorazovú sadzbu 200 dolárov za deň, aby sa umelci nechali naskenovať na budúce použitie ako CGI.

Zmluva SAG-AFTRA hovorí, že spoločnosť by vlastnila tento sken, ich obrázok, ich podobizeň a mohla by ho používať po zvyšok večnosti v akomkoľvek projekte, ktorý chcú, bez ich súhlasu a bez akejkoľvek ďalšej finančnej kompenzácie.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.