Reklama

Netflix s okamžitou platnosťou zvýšil ceny za mesačné predplatné

Zdroj | Pixabay
Števo Porubský
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Netflix, najznámejšia streamovacia platforma na svete, počas oznámenia hospodárskych výsledkov za uplynulý kvartál potvrdila nepríjemnú správu – s okamžitou platnosťou dvíha ceny predplatného.

V domácej krajine bude mesačný poplatok za sledovanie obsahu v 4K UHD rozlíšení teda program Premium neuveriteľných 22,99 doláru! Koľko potom bude predplatné na Slovensku?

Zdroj | Philips
Obsah pokračuje pod reklamou

Netflix sa musel zblázniť, poviete si. Máte pravdu, streamovacia platforma za posledné obdobie niekoľkokrát zvýšila ceny predplatného, našťastie hlavne iba v domácej krajine, teda USA. U nás sme sa tak rapídneho zdražovania nedočkali.

Zdražovania sa v tomto kole nedočkáme ani u nás. Netflix výrazne zvýši ceny iba v USA, UK a Francúzsku. Najnovší krok tak určite nepoteší používateľov v týchto krajinách. Najvyššie predplatné v USA narastie o 3 doláre mesačne na 22,99 dolára, pričom ide o nefinálnu cenu, keďže v USA sa všeky ceny označujú bez daní. Rovnako nárast pocítia aj zákazníci programu Basic. Z 9,99 USD im poplatok narastie na 11,99 USD.

Pozrite si

Telky, ktoré už radšej nekupujte, nedávajú zmysel

Vo Francúzku narastie najvyšší mesačný program až na 19,99 €, pričom ostatné programy budú stáť 5,99 €, 10,99 € a 13,99 € za programy Ads, Basich a Standard. V UK ceny najvyššieho programu s 4K UHD obsahom narastú na 17,99 GBP, ostatné budú stáť £4,99, £7,99 a £10,99. Ceny sú platné okamžite a pocíti ich každý zákazník pri najbližšom platení poplatku.

Netflix toto všetko zaobaľuje do pozitívnej vaty: „Zatiaľčo sme zväčša pozastavili zvyšovanie cien počas zavedenia plateného zdieľania, náš celkový prístup zostáva rovnaký – rozsah poplatkov a plánov sa stretá so širokým spektrom potrieb, a keďže našim zákazníkom poskytujeme vyššiu hodnotu, občas ich žiadame, aby zaplatili trochu viac.“

Zdroj | Erik Mclean/Unsplash

Pritom práve zrušenie zdieľania hesla Netflixu prinieslo 10-percentný nárast zákazníkov iba za posledný kvartál, čo je najviac za posledný rok! Celkovo má Netflix takmer štvrť miliardy používateľov, presne 247,15 milióna. Za tretí kvartál tohto roku Netflix zároveň utŕžil neuveriteľných 8,542 miliardy dolárov, čo je medziročný rast o takmer 8 %, čistý zisk dosiahol 1,677 miliardy dolárov. A stále má málo. Žiaľ, Netflix nie je jediný, kto dvíha ceny predplatného, podobné kroky nás čakajú od Disney+ aj HBO.

Netflix ceny na Slovensku

Streamovacia platforma sa zatiaľ nerozhodla zvyšovať ceny aj v ostatných krajinách, no s najväčšou pravdepodobnosťou nás to čaká v budúcom roku. Zatiaľ u nás tak ostávajú ceny rovnaké, a to 7,99 € za program Basic, 9,99 € za program Standard a 11,99 € stojí mesačne program Premium s 4K UHD.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.