Netflix konečne aj v smart projektore. Prvenstvo si pripisuje Epson

ZDROJ | Epson

Android TV nie je mimoriadnou vychytávkou už ani v projektoroch. Horšie je to ale s jeho využiteľnosťou. Zvyčajne totiž z miliónov aplikácií hľadáte len niekoľko, napríklad Netflix. Práve ten ste doteraz mohli v smart projektore hľadať zbytočne.

Konečne tento hendikep rieši novinka od Epsonu. Model HC880X ponúka síce len priemerné rozlíšenie, ale používateľov rozhodne poteší natívna podpora videoslužieb Netflix a Prime Video. Projektor využíva platformu Android TV, čiže máte prístup do knižnice s aplikáciami v Google Play.

ZDROJ | Epson

Ďalším veľkým plusom projektora je vstavaný Google Chromecast, vďaka ktorému dokážete na veľkú uhlopriečku streamovať napríklad aj fotky či videá z dovolenky.

ZDROJ | Epson

Epson na Android TV používa, podobne ako mnohé iné projektory, hardvérový kľúč. O správny pomer obrazu sa postará vstavaný snímač vertikálneho zošikmenia obrazu. Automaticky analyzuje obraz a v prípade potreby opraví zvislý lichobežník premietaného videa.

Pozrite siEpson predstavil sériu nových projektorov pre domácnosť

Rozlíšenie projektora je v FHD kvalite (1 920 x 1 080 px), obraz si môžete premietať až do uhlopriečky 386 palcov, minimálne 25 palcov. LCD technológia je schopná dosiahnuť jas do 3 300 lúmenov, kontrast je 16 000 : 1. Životnosť lampy udáva výrobca na 12 000 hodín.

ZDROJ | Epson

K zariadeniu sa pripojíte cez HDMI a Wi-Fi. Z ďalšej konektivity tu nájdete Bluetooth 5.0, USB-A, USB-B (USB display) a 3,5 mm audio výstup.

ZDROJ | Epson

Epson HC880X sa bude predávať za 599 dolárov, čo je veľmi slušná cena v prípade smart projektora, navyše s možnosťou sledovať Neflix, Prime Video, Disney+ a ďalšie streamingové služby.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojEpson

Komentáre k článku