Reklama

Netbooky Acer Aspire One Happy 2 v pastelových farbách

Dominik Fúsek

Spoločnosť Acer myslí aj na v poslednej dobe trochu zanedbávaných fanúšikov netbookov. Ako konkurenta pre „zvlnený“ ASUS (ASUS Eee PC 1015PW: dvojjadrový netbook s príťažlivým telom) a zároveň nástupcu radu svojich „šťastných“ netbookov výrobca predstavil druhú generáciu Aspire One Happy.

Acer Aspire One Happy 2

Novinka dostala pomerne dlhý názov – Acer Aspire One Happy 2. Či svojim majiteľom skutočne prinesie šťastie je otázne, predpoklady ale na to má. V prvom rade prekvapí jedinečným vyhotovením v pastelových farbách (jahodovo-jogurtová, banánovo-krémová, papájovo-mliečna a čučoriedková). Ak sa už vaše srdce rozhodlo, vedzte, že touto voľbou nemusí trpieť ani rozum. Novinka je perfektne vybavená aj z funkčného hľadiska. Ide o 10,1“ (1 024 x 600 b.) netbook s kvalitnou výbavou. Za všetko hovorí úsporný, ale dostatočne výkonný dvojjadrový procesor Intel Atom N570 (4 thready, 1,66 GHz, 1 MB Cache).

Acer Aspire One Happy 2

Procesor spolupracuje s 1 GB DDR3 1 066 MHz RAM, čo už je na dnešnú dobu trochu málo. Dvojnásobok pamäte by poslúžil oveľa lepšie. Grafická karta je z pochopiteľných dôvodov integrovaná, hardisk má 250 GB. Nesmie chýbať ani Wi-Fi vrátane štandardu n či šesťčlánková batéria. Výrobca predinštaloval operačný systém Windows 7 Starter i kancelársky balík Microsoft Office 2010 Starter. V USA sa novinka predáva za približne 190 €, u nás žiaľ až o 100 € drahšie.

Foto: engadget.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.