Reklama

Netatmo Smart Door Lock - univerzálny zámok na akékoľvek dvere

Zdroj | Netatmo
Michal Spiegel
Zdroj | Netatmo
Zdroj | Netatmo

Francúzsky start-up Netatmo na výstave CES 2020 v americkom Las Vegas ukázal unikátne riešenie na zamykanie dverí v podobe smart zámku Smart Door Lock. Výhodou je univerzálne využitie.

Smart domácnosť je neustále rozširujúci sa trh, ktorý zahŕňa inteligentné osvetlenie, audio do domácnosti, termostaty či zámky na dvere. Netatmo ponúka riešenie v podobe zámku, ktorý viete nainštalovať na takmer akýkoľvek klasický dverový zámok.

Zdroj | Netatmo
Pozrite si

Netatmo Healthy Home Coach vie, čo doma dýchate!

Na otvorenie môžete okrem smartfónu, použiť aj kľúč. Nejde ale o bežný kľúč, ale o zariadenie s NFC technológiou, ktoré si naprogramujete na otváranie zámku. V prípade, že napríklad kľúče stratíte, v smartfóne viete kľúč deaktivovať a tým zabrániť, aby mohol byť použitý na otvorenie dverí.

Ďalšou výhodou Netatmo Smart Door Lock je možnosť jeho využitia na viacero dverí. Znamená to, že môžete napríklad mať jeden kľúč na každé dvere alebo jednoducho využívať mobilnú aplikáciu na odomykanie. Na smartfón ale nie je dobré sa spoliehať v prípade, že by sa vám napríklad vybila batéria.

Pomocou aplikácie si tiež viete nastaviť, kto všetko bude môcť dvere otvárať, prípadne môžete poslať dočasnú pozvánku návšteve, ktorá si tak bude vedieť otvoriť cez svoje smartfóny. Takéto riešenie sa tiež ideálne hodí pre Airbnb hostí, kde stačí, aby majiteľ bytu poslal digitálny kľúč na diaľku.

Zdroj | Netatmo
Pozrite si

Netatmo má domáci zvonček s kamerou pre Apple HomeKit

Firma Netatmo tiež hovorí o bezpečnosti, ktorá je zabezpečená proti elektronickým útokom. Zámok zároveň nie je pripojený na zraniteľnú Wi-Fi sieť, ale na Bluetooth. V neposlednom rade, inteligentný zámok disponuje snímačom, ktoré dokáže odhaliť, či sa niekto snaží vzniknúť do bytu násilím. Na jedno nabitie by mal Netatmo Smart Door Lock vydržať dva roky.

Cenu ani dátum vydania francúzska spoločnosť zatiaľ nezverejnila, no veríme, že sa tohto unikátneho riešenia dočkáme čoskoro.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.