Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Neprehliadnite! Vaše obľúbené aplikácie môžu vášmu smartfónu škodiť!

Neprehliadnite! Vaše obľúbené aplikácie môžu vášmu smartfónu škodiť!
Terézia Miková
Neprehliadnite! Vaše obľúbené aplikácie môžu vášmu smartfónu škodiť!

A sme doma! Ste zarytým „smartfoňákom“, ktorý denne natŕča nos do svojho Androidu? A vedeli ste o tom, že práve vaše obľúbené aplikácie a hry, môžu mať najhorší dopad na váš telefón i tablet? Spoločnosť AVG nedávno vydala tlačovú správu za uplynulý štvrťrok, ktorá hovorí o tom, aký dopad majú podľa štatistík populárne aplikácie.

AVG Android App Performane Report

Viete, že vaša obľúbená hra alebo sociálna sieť môže mať najvyššie nároky na pamäť telefónu, množstvo prenesených dát, spotrebu batérie alebo celkový výkon zariadenia? To ste asi nevedeli však? Pozrite sa na nasledujúce štatistiky a usúďte, či sa vám skutočne oplatí mať v telefóne toľko vymožeností. Dokonca, spoločnosť AVG uviedla, že aj niektoré „užitočné“ aplikácie, môžu byť práve tým najškodlivejším softvérom vo vašom mobilnom zariadení.

AVG Android App Performane Report

„Globálna štvrťročná správa AVG Android App Performance Report analyzuje nazbierané anonymné dáta od viac ako milióna používateľov AVG, aby odhalila tie aplikácie pre Android, ktoré najviac ovplyvňujú výkon ich zariadení. Populárna hudobná aplikácia Spotify (s viac ako 600 tisícmi používateľov) sa oproti tretiemu štvrťroku posunula o dve miesta vyššie, tesne za aplikáciu Facebook, ktorá si svoje stabilné prvenstvo na zariadeniach s Androidom udržuje vďaka ustavičnej kontrole notifikácií na pozadí.“ Uvádza sa v štvrťročnej tlačovej správe AVG Android App Performance Report.

AVG Android App Performane Report

„V správe za tento štvrťrok vidíme celkom očakávaný sezónny posun v skladbe aplikácií, napríklad zvýšenie používania sociálnych a nákupných aplikácií a tiež aplikácií založených na určovanie polohy pomocou GPS.” hovorí Yuval Ben-Itzhak, technologický riaditeľ  spoločnosti AVG Technologies. „Čo nás ale prekvapilo, bol fakt, že niektoré nástroje určené k vylepšeniu práce so zariadeniami ich naopak veľmi spomaľujú. To nie je niečo,  čo by väčšinu ľudí napadlo, a preto dúfame, že ich naša správa poučí o tom, ako si postrážiť, aby nejaká aplikácia negatívne neovplyvňovala ich telefón.”

AVG Android App Performane Report

Tak čo, idete po prečítaní tohto článku oslobodiť vaše mobilné zariadenie od zbytočných aplikácii, alebo ich naďalej necháte spomaľovať vašu „pecku“, ktorú ste si prednedávnom kúpili v obchode, ako najvýkonnejší model?

AVG Android App Performane Report

Každopádne, najlepším riešením je neinštalovať si do mobilu zbytočné aplikácie do mobilu. Čo tak sa radšej na autobusovej zastávke, či v čakárni u lekára s niekým pozhovárať, alebo začať čítať zaujímavé knihy?

Ak vás tlačová správa zaujala a chceli by ste o nej vedieť viac, môžete si ju prehliadnuť a stiahnuť do svojho počítača z portálu AVG Now.

Foto: AVG