Reklama

Neofonie WePad: Nový iPad trocha inak

Roman Calík

Tabletom bude pravdepodobne patriť blízka budúcnosť. Zväčšený iPhone známy ako iPad už poznáte, no videli ste už zväčšený iPad? Nemecký výrobca ide na to odvážne, ponúka tablet WePad s Androidom.

 

Wepad lifestyle

 

O tom, že v najbližších mesiacoch sa môžeme tešiť na novú hračku, ktorá zapadne niekde medzi náš mobilný telefón a notebook, už niet pochýb. Ak sa o tabletoch uvažovalo, vďaka Apple iPadu rozhodne nastane ich väčší boom. Uvedomujú si to i ostatní výrobcovia, a tak sa nových tabletov rodí ako maku. Zaujímavá je určite nemecká novinka Neofonie WePad, ktorej názov nápadne a odvážne pripomína práve Apple iPad. Dá sa povedať, že v angličtine je „We“ množným číslom „I“, no či ide o zámer výrobcu je otázne. Inšpiráciou pre nemeckého výrobcu, minimálne pre porovnanie parametrov však iPad určite bol, posúďte s nami.

 

 

Wepad 1

 

Väčší a viac možností

Už na prvý pohľad WePad zaujme väčším dotykovým displejom, ktorého uhlopriečka je 11,6-palcov a rozlíšenie 1366×768 bodov (iPad má 9,7-palcový displej s rozlíšením 1024×800 bodov). Operačným systémom je Android a pravdepodobne si spustíte aj aplikácie pre smartfóny s OS Android, podobne ako na iPad aplikácie pre iPhone. Rýchlejší by mal byť aj procesor Intel Atom N450 Pineview-M s taktom 1,66 GHz, zatiaľ čo iPad ponúkne 1 GHz procesor Apple 4. Naviac by mal WePad ponúknuť aj 1,3 Mpx kameru, 2x USB slot, podporu SDHC pamäťových kariet či dokonca multitasking a podporu Flash. Interná pamäť môže mať 16 alebo 32 GB a podobne ako pri iPad, bude možné si dokúpiť okrem Wi-Fi a Bluetooth aj verziu s 3G. Nevýhodou však môže byť vyššia hmotnosť (WePad – 800 g, iPad – 680 g) alebo slabšia výdrž batérie na úrovni cca. 6 hodín.

 

Wepad 2

 

WeMagazine Reader

Aký by to bol moderný tablet bez možnosti dokúpenia si ďalších aplikácií? Výrobca tak ponúkne tzv. WePad AppStore a Google Android Marketplace. Neofonie má veľké plány aj s využitím zariadenia ako čítačku elektronických kníh a plateného obsahu, kde uvádza spustenie platformy WeMagazine. K dispozícii má byť aj zaujímavé vyhľadávanie WeFind. Informácia o cene však zatiaľ nie je známa.

 

Wepad 3

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.