Reklama

Nenechajte sa na...štvať Facebookom! Urobte si novinky po svojom.

Števo Porubský

Facebook

V poslednom období Facebook zmenil hneď niekoľko pravidiel, funkcií a dizajnových prvkov, ktoré ste možno aj zaregistrovali, ale nemohli ste voči nim nič urobiť. Zásadnou zmenou je update algoritmu zobrazovania noviniek v tzv. news feede, kde namiesto svojich obľúbených stránok vidíte čoraz viac a viac svojich známych, priateľov. Ono by na tom nebolo nič zlé, veď Facebook je o vzťahoch a priateľstvách. Určite nielen vy máte v zozname priateľov aj takých, ktorých ste roky nevideli a ani neviete, ako sa im darí, čo majú nové a kde práve sú. Problém je, že zmenou algoritmov radenia noviniek sa to aj tak nedozviete, naopak, viac a viac budete vidieť novinky od ľudí, ktorým ste lajkovali fotky, statusy či videá. Facebook totiž predpokladá, že práve s nimi máte bližší vzťah a tých ostatných vám jednoducho „nenaservíruje“.

Facebook TECHBOX

Rovnako to funguje aj s tzv. fan page. Ak máte medzi svojimi obľúbenými stránkami širokú škálu zamerania, Facebook vám nebude zobrazovať všetky statusy. Nevie totiž úplne presne, čo vás zaujíma. Občas vám preto ukáže aj statusy stránok, ktoré máte medzi obľúbenými, aby zistil, či sa vám ešte páčia, alebo nie. Ak však takéto statusy prehliadnete, Facebook ich berie akože vás nezaujímajú.

Facebook TECHBOX

Nielen my sa totiž snažíme na našej Facebook fan page prinášať viacero zaujímavých informácií. Napriek tomu statusy nevidíte, lebo algoritmy Facebooku si povedali, že nie sú pre vás zaujímavé. Existuje však riešenie, ktoré vám všetky novinky z vašich obľúbených stránok zobrazí, aj keby algoritmy Facebooku nechceli!

Facebook TECHBOX

Stačí v hornej časti akejkoľvek fan page, vrátane tej našej www.facebook.com/TECHBOX.sk kliknúť na „Páči sa mi to“ a z rolovacieho zoznamu zaškrnúť položku „Dostávať upozornenia“ (viď obrázok).

Facebook TECHBOX

Po tomto potvrdení sa vám budú nové statusy obľúbených stránok zobrazovať v kolónke upozornení v hornej lište Facebooku.

Facebook

Takto si môžete potvrdiť akúkoľvek obľúbenú stránku, ale aj priateľov. V ich prípade si musíte kliknúť na tlačidlo „Priatelia“ a „Dostávať upozornenia“ (viď obrázok).

 

Foto: TECHBOX, Facebook

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.