Nemecký Teufel predstavil svoj najväčší a najvýkonnejší soundbar

ZDROJ | Teufel

Lautsprecher Teufel je výrobca reproduktorov, Hi-Fi systémov a zostáv pre domáce kino. Firma vznikla v Berlíne v roku 1980, v súčasnosti zamestnáva približne 200 ľudí vo vývoji, marketingu a obchode. So sesterskou značkou Raumfeld Teufel ponúka svoju vlastnú líniu streamingových a multi-miestnych reproduktorov. Produkty Teufel a Raumfeld sú dostupné iba v priamom predaji.

ZDROJ | Teufel

Je celkom možné, že ste o tomto výrobcovi ešte nepočuli, aj keď má sídlo a svoju značkovú predajňu pomerne blízko, v Berlíne. Kto si potrpí na kvalitný a patrične hlasný zvuk nielen pri počúvaní hudby, ale aj pri pozeraní televízora, celkom istotne ho zaujme tento najvyšší model soundabru od firmy Teufel. Nech sa páči, toto je Cinebar Pro.

ZDROJ | Teufel

Keď napíšeme, že tento soundbar je veľký, je to dosť abstraktný pojem. Keď to však spresníme, že je široký 120 cm, už si zrejme urobíte predstavu o jeho reálnej veľkosti. Je to však prirodzené, tak ako sa zväčšujú uhlopriečky televízorov, rastú požiadavky na veľkosť reproduktorov.

Pozrite siJBL Bar Studio je skvelý soundbar za dobrú cenu

Vo vnútri tohoto zariadenia nájdeme dva 25 milimetrové výškové meniče a šesť 10 cm stredových reproduktorov. Dva z nich sú umiestnene po stranách, aby tak dosiahli čo najlepší virtuálny priestorový zvuk. Táto technológia je nazvaná Dynamore Ultra.

Táto zostava podáva výkon 200 wattov vďaka zosilňovaču triedy D. Celkové rozmery Cinebaru Pro sú 120 (šírka) x 14 (hĺbka) x 13,5 (výška) cm.

ZDROJ | Teufel

Basy dodáva 150-wattový subwoofer, ktorý je osadený jedným 25 centimetrovým reproduktorom. Rozmery subwoofera sú 35,1 (šírka) x 38 (hĺbka) x 48,3 (výška) cm, hmotnosť má 15,6 kg. V prípade potreby môže byť naklonený dopredu alebo dozadu, nohy sú nastaviteľné.

Firma Teufel uvádza, že prvýkrát ponúka subwoofer, ktorý môže byť použitý buď ako predzosilňovač, alebo ako subwoofer. Vraj sa nemáme dať oklamať jeho 150 W výkonom, pretože v triede D je vysoko efektívny a produkuje mimoriadne kvalitné basy, aké sa dajú počuť pri bežných 300 W zosilňovačoch.

ZDROJ | Teufel

Konektivitu zabezpečujú štyri HDMI vstupy so 4K podporou, digitálny koaxiálny vstup, digitálny optický vstup, dva analógové vstupy cez 3,5 mm jack a ethernetový vstup. Nechýba Bluetooth 4.0 a Google Chromecast, vďaka čomu sa otvárajú rozsiahle možnosti streamovania v CD kvalite s prístrojmi s kodekmi Apt-X. K zariadeniu sa dodáva aj diaľkové ovládanie.

Pozrite siSamsung predstavil nové soundbary, ktoré vznikli v spolupráci s Harman/Kardon

ZDROJ | Teufel

Cinebar Pro sa práve začína predávať. Ak si ho dnes objednáte, doma ho máte za dva týždne s tým, že budete o 1 299,99 eur ľahší. Farebné prevedenie je len v klasickej čiernej farbe.

 

ZdrojTeufel

Komentáre k článku