Reklama

Nemecká Leica má svoj prvý vlastný smartfón, u nás ho nekúpite

Zdroj | SoftBank
Števo Porubský
Zdroj | SoftBank
Zdroj | SoftBank

Logo, resp. názov nemeckej Leicy je možné nájsť na mnohých smartfónoch súčasnosti i z minulosti. Výrobca špičkovej optiky, fotoaparátov a profesionálnej techniky ale nikdy nepredstavilo svoj vlastný smartfón. Až dodnes. Aby som bol presný, Leica prepožičala svoje meno japonskému operátorovi, ktorý smartfón nechal vyrobiť.

Zdroj | SoftBank

O výrobu sa postarala ďalšia japonská spoločnosť, Sharp. Tá kompletne prebalila svoj nedávno predstavený smartfón Aquos R6. Sharp totiž na modeli R6 spolupracoval práve s nemeckou Leicou.

Operátor SoftBank bude nový smartfón Leitz Phone 1 s logom Leica ponúkať výhradne na domácom trhu. Škoda, pretože fanúšikovia značky by si podobný kúsok určite radi kúpili. Dokonale by im ladil s ich fotoaparátom, na ktorom (až na vybrané modely) je rovnaké svetoznáme červené logo Leica.

Zdroj | SoftBank

Mimochodom, Leitz je originálny názov spoločnosti, ktorý firma používala až do roku 1986. Až potom si firma zmenila meno na Leica (Leitz Camera).

Keďže ide o Leica telefón, hlavnou devízou bude určite fotoaparát. V tomto prípade ide o najväčší snímač, aký kedy bol použitý v smartfóne. Má 20 Mpx, ale jeho jeho rozmery sú až 13,2 x 8,8 mm (116 mm2), inak sa označuje aj ako 1″. Bežne majú snímače veľkosť 1/2,3″ či 1/1,7″ čo predstavuje ale čipy s plošnou veľkosťou len 28,5 mm2, resp. 43,3 mm2.

Snímač je ukrytý pod optikou s pevným 19 mm ohniskom (po prepočte na kinofilm) so svetelnosťou f/1,9. Vedľa objektívu nechýba LED blesk.

Zdroj | SoftBank

Novinka má 6,6″ IGZO Pro OLED displej s 240 Hz VRR, resp. 120 Hz frekvenciou a jasom 2 000 nitov. Rozlíšenie displeja je slušných 1 260 x 2 730 px. Pod displejom je taktiež zabudovaný ultrazvukový snímač odtlačku prsta. V displeji je aj výrez pre 12,6 Mpx webkameru s Full HD videom.

Vo vnútri je najnovší Snapdragon 888 s 12 GB RAM a 256 GB internou pamäťou s možnosťou rozšírenia o 1 TB microSDXC kartou. Samozrejmosťou je podpora 5G sietí (do 2,4 Gbit/s), Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 či všetkých možných pozičných systémov. Nechýba ani NFC.

Zdroj | SoftBank

V Japonsku je tiež samozrejmosťou odolnosť voči vode a prachu, IP68. Telo má rozmery 162 x 74 x 9,5 mm, hmotnosť dosahuje 212 gramov.

O všetko sa stará 5 000 mAh batéria s rýchlym nabíjaním. Chod má na starosti Android 11, ktorý je ale upravený do čiernobielych farieb.

Zdroj | SoftBank

SoftBank si bude za novinku účtovať 187 290 JPY, čo je okolo 1 415 €. V drahom balení bude ale okrem smartfónu aj unikátny kryt zadnej časti s krytom fotomodulu. Novinka má byť v predaji od júla. Do Európy sa smartfón určite nedostane, nie oficiálnou cestou.

Zdroj | SoftBank
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.