Reklama

Nehorázny mesačný poplatok od novembra čakajte aj v Apple TV+

Zdroj | Apple
Števo Porubský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Nielen Disney od 1. novembra zvýši mesačný poplatok za svoju streamovaciu službu. Najnovšie sa k nemu pridalo aj Apple, ktoré zvýšenie cien oznámilo len tak, mimochodom.

Na rozdiel od platforiem ako Disney+ či Netflix, Apple TV+ má výrazne menšiu databázu filmov a seriálov, no aj tak si od svojho vzniku trúflo na dvojnásobné zvýšenie mesačného poplatku!

Zdroj | Apple
Obsah pokračuje pod reklamou

Apple TV+ prišlo na Slovensko v roku 2019 s cenou 4,99 € mesačne, čo bola na pomery v streamovacích službách výborná cena. To sa musí nechať. Len minulý rok Apple potichu zdvihlo ceny na 6,99 € mesačne, no aj to bolo ešte ako-tak schodné, veď databáza obsahu narástla.

Od 1. novembra ale očakávajte ešte výraznejšie zvýšenie mesačného poplatku, a to až na sumu 9,99 € mesačne, resp. 99,99 € ročne! To je suma, akú si za svoju omnoho rozsiahlejšiu databázu filmov a seriálov po novom bude účtovať Disney+ a už tomu to mnohí vyčítajú!

Disney zvýšenie cien aspoň oficiálne oznámilo na svojom webe formou tlačovej správy. Apple sa neunúva ani na to a namiesto informácií o nových cenách v press centre nájdeme iba informácie o nových filmoch a seriáloch na najbližšie obdobie, pričom ešte v spodnej časti správy je uvedená stará cena, 6,99 USD mesačne. Apple zjavne nestačí, že má z kvartálu na kvartál vyššie zisky, potrebuje ešte viac. Žiaľ, doplácame na to my, používatelia služieb.

Mimochodom, Apple nezvyšuje predplatné len pre Apple TV+, ale aj pre ďalšie on-line služby (Arcade, News+, One…). Apple Music ostáva ale bez zmeny. Zatiaľ. Nárast ceny pocítia všetci používatelia, noví i súčasní, ktorým nová cena bude platiť od najbližšieho zúčtovacieho obdobia.

Zdroj | Apple

Ako ušetriť na predplatnom Apple TV+ ešte teraz?

Rovnako ako v prípade Disney+. Ak Apple TV+ plánujete využívať minimálne najbližší rok, kúpte si rovno ročné predplatné, ktoré dnes stojí 69,99 €. Zaplatíte tak o 30 €, resp. 50 € menej v prípade, ak by ste ostali pri mesačných platbách ročne.

Stačí ísť do nastavení, predplatného a plánov a vybrať si ročný program s cenou 69,99 €. Zvýšenú cenu tak pocítite až o rok, kedy môžete predplatné pokojne zrušiť.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.