Reklama

Nefunguje vám žiadny stream? Chyba je vo vašom prehliadači

Zdroj | Štefan Štefančík
Števo Porubský
Zdroj | Štefan Štefančík
Zdroj | Štefan Štefančík

Zažili ste niekedy, že zrazu vám nešla žiadna streamovacia služba? Úplne žiadna, hoci ich máte hneď niekoľko. Večer sa tak môže celkom rýchlo pokaziť.

Prekvapivo v takomto prípade nepomôže ani vypnutie a zapnutie Wi-Fi na počítači, lebo veď sa služby nenačítavajú, takže dôvod musí byť internet. Nepomôže dokonca ani reštartovanie Wi-Fi routra, internetová rýchlosť hlási stále iba pár kilobitov za sekundu.

Vec, ktorá sa nevidí často, tobôž nie na notebooku s logom nahryznutého jablka v prehliadači Safari. A možno aj áno, osobne sa mi to stalo zatiaľ iba dvakrát v živote.

Obsah pokračuje pod reklamou

O čo vlastne išlo? Predstavte si, že si chcete po celom dni zapnúť v pokoji v posteli obľúbený seriál. Zapnete ho a zrazu vám ale Netflix vyhlásil chybu – Pardon the interruption. Aj po x-násobnom refreshovaní vidíte na webe to isté. Vlastne to isté vidíte, nech zapnete čokoľvek na Netflixe…

Tak si zapnete Disney+. Aj táto služba ale po spustení akéhokoľvek obsahu hlási problém: „Niečo sa nepodarilo. Skúste to znova…“. Tak skúšate a skúšate, ale po pár pokusoch prejdete na HBO Max.

Something Went Wrong znie chybová hláška aj tejto služby. Človek už začína konšpirovať, že niekto nechce, aby sme práve v daný moment pozerali čokoľvek na streame. Alebo majú všetky služby rovnakého poskytovateľa cloudového priestoru? Ale skúsime ešte 4. službu.

SkyShowtime je predsa nová, nemôže mať také problémy. Jedine, že by mala… „Niečo sa pokazilo.“ To už začínate rozmýšľať ako je možné, že 4 rôzne streamovacie služby majú prakticky identický problém.

Zapínam teda Fast.com na zmeranie rýchlosti. Výsledok? pár kilobitov za sekundu! To nie je možné, veď router mám doslova za dverami spálne. Smartfón pritom ukazuje stovky megabitov za sekundu… Okamžite vypínam a opätovne zapínam Wi-Fi na MacBooku. Nepomáha.

Nepomohlo ani reštartovanie Wi-Fi routra a ani samotného optického routra… Už-už chcem reštartovať celý počítač, keď ma osvieti myšlienka reštarovať iba prehliadač Safari.

Výsledok? Všetky streamy zrazu fungujú, rýchlosť meraná cez Fast.com je v stovkách megabitov za sekundu… Čo sa stalo a prečo nešiel ani jeden stream cez Safari ostáva záhadou.

Tip na záver

Ak chcete sledovať obsah z YouTube a iných streamov vo vysokom rozlíšení 4K UHD, skúste ísť do nastavení a v poslednej záložke Rozšírené zaškrtnúť položku Zobraziť menu pre vývojárov v lište. Následne v hornej lište Safari práve v záložke vývojár nájdite položku Experimentálne funkcie a zapnite VP9 decoder a VP9 SW decoder on battery. Reštartujte Safari.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.