Reklama

Nechcete klasické smart hodinky? Withings má novú dvojicu tých hybridných

Zdroj | Withings
Michal Sobek
Zdroj | Withings
Zdroj | Withings

Francúzsky výrobca Withings ukázal na výstave IFA v Berlíne dvojicu nových hybridných smart hodiniek s názvami ScanWatch 2 a ScanWatch Light. Líšia sa od seba viacerými vecami, tak sa na nich pozrime bližšie.

Model Withings ScanWatch 2 sú takmer na nerozoznanie od svojej prvej generácie. Opäť tu máme kruhové telo z nerezovej ocele, otočnú korunku, mechanické ručičky spolu s ukazovateľom prejdených krokov a malým kruhovým displejom.

Obsah pokračuje pod reklamou

Celú prednú stranu chráni odolné zafírové sklo, takže ich len tak ľahko nepoškriabete a nechýba ani certifikácia 5 ATM. Práve displej prešiel veľkým vylepšením, tentokrát je jemnejší (282 ppi) a dokáže zobrazovať rôzne odtiene šedej farby.

Withings ScanWatch boli vždy aj o sledovaní zdravia a druhá generácia ich posúva míľovými krokmi vpred. Výrobca pridal teplomer a tiež vylepšil svoj MultiWave PPG Sensor, ktorý po novom využíva štyri vlnové dĺžky. To by malo viesť k presnejším hodnotám z merania tepovej frekvencie alebo okysličenia krvi. Nechýba ani možnosť merania EKG.

Nový teplotný senzor neslúži na priame meranie telesnej teploty, ale hodinky s jeho pomocou dokážu identifikovať skoré príznaky infekcie. Novinkou je aj sledovanie menštruačného cyklu. ScanWatch 2 vedia merať rôzne športové aktivity a je k dispozícii aj GPS modul.

Model Withings ScanWatch 2 majú opäť 30-dňovú výdrž na jedno nabitie, pričom na dobíjanie slúži kruhový puk. Hodinky by mali doraziť v októbri vo veľkostiach 38 a 42 mm za jednotnú cenu 350 eur.

Pozrite si

Garmin Forerunner 965 – skvelé športové hodinky nielen pre bežcov

Druhé predstavené hodinky s prívlastkom Light sú v podstate odľahčenou verziou ScanWatch 2, a to v jedinej veľkosti 37 mm. Aj tu im výrobca doprial lepší displej, avšak ochudobnil ich o mechanické počítadlo krokov. Displej nekryje zafírové sklo, ale len bližšie nešpecifikovaná verzia Corning Gorilla Glass.

Odľahčený model ScanWatch Light tiež nedokáže zmerať v podstate všetko okrem EKG. Stále však zvládne zaznamenať nachodené kroky, srdcový tep, kvalitu spánku a menštruačné cykly. Výdrž hodiniek na jedno nabitie je 30 dní. Model Light bude dostupný v rovnakom čase za cenu 250 eur.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.