Reklama

Nechá za sebou DS 7 Crossback Volvo XC40?

Zdroj | DS
Richard Pliešovský
Zdroj | DS
Zdroj | DS

Luxusná francúzska značka skupiny PSA vylepšila svoj prémiový model DS 7. Crossback prešiel pekným faceliftom a dostáva hybridný pohon 4×4. Sympatické SUV-čko nadväzuje na model predstavený v roku 2017, prináša zaujímavý aktualizačný balík, ktorý ho presúva do súčasnosti.

Vlajková loď DS 7 bola výrazne vylepšená. Model 2022 spoznáte na prvý pohľad, stačí sa pozrieť na LED svetlomety. Ak vidíte štyri vertikálne pruhy na každej strane, ide práve o aktuálnu novinku. V závislosti od výbavy je povrchová úprava v lesklej čiernej alebo chrómovej farbe. V rámci celej rady je na výber viacero nových farieb laku.

Zdroj | DS

Automobilka vylepšila svetlomety o technológiu Pixel LED Vision 3.0. Vďaka nej získate jasnejšie osvetlenie väčšej scény. Systém dokonca ponúka prispôsobené nastavenia pre rôzne druhy ciest a poveternostné podmienky. Poradí si s oslňujúcimi diaľkovými svetlami oprotiidúcich vozidiel.

Sedadlá sú potiahnuté Nappa kožou, ale srdce technologického nadšenca poskočí pri pohľade na infotainment. Stredobodom je nový 12″ dotykový displej, ktorý ponúka pokročilejšie nastavenia než má dosluhujúci pôvodný DS 7. Ponúka miniaplikácie, má funkciu rozpoznávania hlasu a lepšie rozlíšenie prednej i zadnej parkovacej kamery.

Zdroj | DS

Centrálnemu displeju sekunduje 12″ digitálny prístrojový panel. Ten si tiež prešiel aktualizáciou a rozšírenými možnosťami personalizácie. Displej môže zobraziť aj signál zo systému nočného videnia, ktorý môže zabrániť kolízii pri zlých svetelných, či poveternostných podmienkach.

Zdroj | DS

Vynikajúcou vychytávkou je kamera monitorujúca vodiča. Ak zistí únavu, napríklad klipkaním očí, okamžite varuje celú posádku. Nechýba adaptívny tempomat, Stop & Go, alebo systém Active Scan Suspension, ktorý monitoruje cestu pred vozidlom a dokáže prispôsobiť tlmiče povahe i stavu vozovky.

Motorizácia obsahuje dieselový motor BlueHDi s výkonom 128 koní, ktorý dopĺňa trojica plug-in hybridných pohonov. Základná verzia E-Tense 225 obsahuje 1,6-litrový 4-valec s výkonom 178 koní a elektromotor s výkonom 222 koní.

Zdroj | DS

E-Tense 4×4 300 obsahuje ďalší elektromotor na zadnej náprave, ten umožňuje pohon všetkých kolies. V kombinácii s výkonnejším benzínovým motorom s výkonom 197 koní táto verzia ponúkne až 296 koní.

Napokon je tu E-Tense 4×4 360. Obsahuje rovnakú motorizáciu ako E-Tense 4×4 300, no konštruktéri tu vylepšili softvér pohonného ústrojenstva a odomkli ďalších 59 koní. Tento model má upravený podvozok, svetlá výška je znížená o 15 mm, preladené pružiny a tlmiče. Použili sa tu nové ochranné rámy a pneumatiky Michelin Pilot Sport 4 S.

Zdroj | DS

Všetky plug-in hybridy majú 14,2 kWh batériu, E-Tense má dojazd na elektrický pohon 65 km, E-Tense 360 ponúkne dojazd len do 36 km. Na plnú kapacitu si batériu nabijete 7,4 kW nabíjačkou za necelé 2 hodiny.

Nový DS 7 Crossback si budete môcť objednať v auguste, prvé vozidlá by sa mali začať dodávať v priebehu októbra 2022.

Zdroj | DS

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.