Reklama

NEC MEDIAS N-04C: Najtenší smartfón sveta nájdete v Japonsku

Marek Šimunek

Do boja o pozíciu výrobcu najtenšieho smartfónu sveta sa zapojila aj japonská spoločnosť NEC, ktorá predstavila svoj nový model s pomerne zložitým označením MEDIAS N-04C. NEC sa skutočne posnažil a svojim modelom predbehol aj súčasných kráľov medzi tenkými smartfónmy.

NEC MEDIAS N-04C

Informácie o pripravovanom supertenkom smartfóne od spoločnosti NEC sa objavili už dávnejšie, avšak potvrdili sa iba pred niekoľkými dňami uvedením modelu NEC MEDIAS N-04C. Najväčší Japonský operátor NTT Docomo sa totižto rozhodol, že tento model zaradí do svojej ponuky ešte pred 15 marcom. NEC MEDIAS je 3G smartfón, ktorého šírka dosahuje úžasnej hodnoty 7,7 mm a tým prekonáva aj skutočne tenký model Sony Ericsson Xperia Arc s hrúbkou 8,9 mm alebo Samsung Galaxy S II s jeho hrúbkou 8,49 mm. Okrem veľmi malej hrúbky je možné tento smartfón radiť aj do mušej váhy, nakoľko ručička digitálnej váhy sa zastaví na hodnote 105 gramov, čo skutočne pre takýto typ smartfónu nie je veľa. Otázne však ostáva aký vplyv budú mať takéto hodnoty na pohodlné používanie tohto smartfónu. Veľa užívateľov sa totižto pravdepodobne nebude vedieť zbaviť pocitu, že sa im tento telefón v rukách zlomí.

NEC MEDIAS N-04C

Ako inak srdcom tohto supertenkého smartfónu je operačný systém Google Android 2.2, pričom výrobca sľúbil dostupnosť aktualizácie na najnovšiu verziu 2.3 Gingerbread v lete tohto roku. Ovládanie systému zabezpečuje 4“ dotykový displej s rozlíšením 480 x 854 bodov, ktorý je chránený tvrdeným sklom Gorilla Glass. Chýbať samozrejme nesmie integrovaný GPS, Wi-Fi a Bluetooth prijímač, ktorý je doplnený aj TV tunerom a možnosťou využitia smartfónu ako elektronickej peňaženky vďaka technológii NFC. Zaujímavosťou v prípade modelu NEC MEDIAS je integrácia už takmer zabudnutého infračerveného portu. Ak sa vám nový supertenký smartfón NEC MEDIAS zapáčil, nemáme pre vás dobrú správu. Spoločnosť NEC sa totižto nevyjadrila, či sa predaj tohto modelu chystá aj mimo Japonska, ale pravdepodobné je, že aj napriek podpore GSM pásiem sa s NEC MEDIAS na našom trhu nestretneme.

Zdroj: www.mobilecrunch.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.