Reklama

NEC LaVie Touch: Windows tablet s klávesnicou a DVD

Dominik Fúsek

Najväčší nápor, možno dokonca inváziu Windows tabletov môžeme očakávať až s príchodom novej osmičky, napriek tomu sa už teraz objavujú zaujímavé novinky. LaVie Touch od japonského výrobcu NEC zaujme predovšetkým bohatým obsahom predajného balenia.

NEC LaVie Touch

Nenápadný takmer hranatý dizajn 10,1-palcového tabletu veľa zákazníkov zrejme nenaláka, obdĺžnik s menším obdĺžnikom v strede jednoducho šokovať nemôže. NEC si veľmi hlavu nelámal ani s hrúbkou či hmotnosťou, hodnoty 15,8 mm/729 g sú priemerné, hoci nie zlé. Spomínaný multitouch displej štandardnej uhlopriečky si zaslúži dve pochvaly: prvú za použitie pokročilejšej IPS technológie a druhý za prítomnosť HD rozlíšenia 1 280 x 800 bodov. Skôr nepríjemným prekvapením je najslabší procesor z dielne Intelu, jednojadrový Atom Z670 s taktom 1,5 GHz. Na druhej strane sa vďaka nemu môžeme tešiť na 10,6-hodinovú výdrž batérie. Ostatný hardvér je na tom naopak veľmi dobre. 2 GB RAM postačí na väčšie množstvo programov spustených naraz, rýchly SSD disk napomáha šetriť energiu. Jeho kapacita 64 GB je pre sekundárny počítač štedrá.

NEC LaVie Touch

Na pomery tabletov je LaVie Touch nadštandardne vybavený aj v oblasti konektivity. Dobre poslúži rozširujúci SDHC slot, dvojica USB portov, HDMI a 1,3 Mpx webkamera. Z bezdrôtových technológií tu nájdeme Wi-Fi b/g/n a Bluetooth 2.1. Bezdrôtovo pripojíte aj plnohodnotnú klávesnicu a myš, ktoré nájdete priamo v balení. Ďalším bonusom bude dokovacia stanica s integrovanou DVD optickou mechanikou. Či sa novinka dostane aj na Slovensko nevieme, v každom prípade s cenovkou takmer 900 € a komplexnejšími Windows 8 konkurentmi v pätách to bude mať poriadne ťažké.

Zdroj a foto: geeky-gadgets.com, hitechreview.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.