Neato Botvac D7 Connected vie komunikovať aj cez Facebook

ZDROJ | Neato

Americký výrobca robotických vysávačov Neato predstavil ešte počas výstavy IFA 2017 svoj top model s označením Botvac D7 Connected. Novinka prináša nielen vylepšenia v oblasti vysávania, ale aj automatizácie. Komunikovať má aj cez IFTTT, Alexu, Google Home či Facebook.

https://www.youtube.com/watch?v=UM1NAcYrDPo

Nezvyčajný tvar známy u vysávačov Neato má svoje opodstatnenie, aspoň tak tvrdí výrobca. Vďaka úplne rovnej prednej strane sa vysávač vie dostať do rohov miestností podstatne lepšie, ako iné vysávače.

„Riadiace stredisko“ Botvision na hornej strane obsahuje laserový snímač, ktorý permanentne mapuje miestnosť a naviguje sa v nej. Navyše vďaka výške 10 cm sa vie dostať aj po nízke postele či sedačky.

ZDROJ | Neato

Na komunikáciu s okolím využíva Wi-Fi ac modul. Ovládanie je možné buď manuálne, ale aj cez mobilnú appku Neato. Cez ňu je možné robota nielen spúšťať, ale aj hľadať, prezerať históriu vysávania apod.

Novinkou je možnosť spojenia so smart domácnosťou cez IFTTT, Amazon Alexu alebo Google Home či Facebook Chatbota Neato.

ZDROJ | Neato

Výrobca vylepšil aj kefu (Spiral Combo Brush) a celý nasávací systém, aby ich bolo možné čistiť čo najjednoduchšie. Nový mý byť aj motor, ktorý je ešte výkonnejší, ako u predchodcov. Lepšia je i batéria, ktorá má zvládnuť dodávať energiu na 465 m² vysávania.

https://www.youtube.com/watch?v=tXAfdY5WbyY

Absolútnou novinkou v segmente robotických vysávačov je vyznačenie zakázaných zón vysávania priamo cez mobilnú appku. Vďaka tomu už nebudú potrebné virtuálne steny či majáky, aby robotický vysávač nevysával tam, kde by mohol niečo poškodiť.

ZDROJ | Neato

Poteší aj mapa vysávaného priestoru po dokončení vysávania. To už ale ponúkajú aj iní výrobcovia na trhu. Neato Botvac D7 Connected bude v predaji s cenou 899 € ešte tento rok.

 

ZdrojNeato

Komentáre k článku