Reklama

NAŽIVO | Samsung Galaxy S6 edge+ bude na Slovensku

Števo Porubský

Samsung pred rokom na výstave IFA 2014 predstavil svoj prvý smartfón, alebo skôr phablet, ktorý mal jednu časť displeja jemne ohnutú do strany. Nápad to bol perfektný až prišiel model Galaxy S6 edge, ktorý mal zahnuté pre istotu obe bočné strany, hoci s ich biednym využitím. Dnes Samsung predstavuje nový model, ktorý vychádza z oboch týchto modelov.

Samsung Galaxy S6 edge+

Samsung Galaxy S6 edge+, phablet, ktorý nájdete aj na našom trhu, je poriadne veľký a má opäť obe strany displeja ohnuté do strán. Hardvérovo aj dizajnovo vychádza z modelu Galaxy S6 edge, resp. Galaxy S6, no má hneď niekoľko rozdielov. Prvým sú samozrejme rozmery. Nový Samsung Galaxy S6 edge+ ponúkne rozmery 154,4 x 75,8 x 6,9 mm, hmotnosť dosahuje 153 gramov. Väčšie rozmery sú aj kvôli väčšiemu displeju.

Samsung Galaxy S6 edge+

Ten má 5,7“ QHD (1 440 x 2 560 px, 518 PPI) a je typu Super AMOLED, samozrejme s obojstranným ohnutím. Srdcom novinky je 64-bitový 8-jadrový procesor Exynos 7420 (4x 2,1 GHz + 1,5 GHz) postavený 14 nm výrobným procesom, grafika Mali-T760MP8 a 4 GB LPDDR4 pamäť RAM. K dispozícii bude 32 a 64 GB vnútorná pamäť.

O microSDXC kartách ale nepadlo na tlačovke ani slovo. Snáď na ne výrobca nezabudol, ako pri modeloch S6 a S6 edge. Nechýba podpora rýchlych dát, poteší príprava na LTE Cat9, samozrejmosťou je Wi-Fi Dual-Band s MIMO anténou, Bluetooth 4.2, ANT+ a NFC a nové MTC pre Samsung Pay. Do skladačky modulov zapadá aj GPS/GLONASS čip.

Samsung Galaxy S6 edge+

16 Mpx fotoaparát z predošlého modelu je identický, no Samsung vylepšil digitálnu stabilizáciu obrazu s názvom VDIS (Video Digital Image Stabilization), takže v kombinácii s optickou stabilizáciou by malo byť video úplne plynulé. Video bude možné natáčať samozrejme aj v Ultra HD rozlíšení.

Nový Video Collage Mode obohacuje videonahrávky radom efektov a rámčekov. Samsung Galaxy S6 edge+ má aj Live Broadcast (priamy prenos) vo Full HD rozlíšení priamo z telefónu na jeden, či celú skupinu kontaktov, alebo priamo verejne cez YouTube Live. Ktokoľvek, kto dostane YouTube link od používateľa Galaxy S6 edge+, môže sledovať živý prenos zo svojho smartfónu, tabletu, PC alebo Smart TV cez web YouTube. Nad displejom je opäť 5,1 Mpx webkamera s Full HD videom.

Samsung Galaxy S6 edge+

Podporovaná funkcia SideSync ponúka bezdrôtové aj káblové prepojenie PC-smartphone pre hladkú a rýchlu synchronizáciu zariadenia. Vďaka automatickému vyhľadaniu a rýchlemu nastaveniu si používatelia okamžite prepoja phablet s PC/Mac alebo s tabletom a môžu jednoducho pracovať s dokumentmi a dátami naprieč všetkými platformami aj operačnými systémami.

Samsung Galaxy S6 edge+

Operačným systémom je Android 5.1 s nadstavbou a vylepšeniami od Samsungu. Prostredníctvom nového rozhrania „Moje aplikácie“ poskytuje používateľom okamžitý prístup k obľúbeným aplikáciám jednoduchým dotykom na hranu displeja. „Moji ľudia“ zase umožňuje rýchlu komunikáciu s najvyužívanejšími kontaktmi. Na zakrivenom okraji obrazovky je možné navoliť obľúbené kontakty a následne im posielať správy, alebo telefonovať, takže S6 edge+ ponúkne o čosi viac funkcií pre ohnutý displej, ako klasická S6 edge.

Samsung Galaxy S6 edge+

Sklamaním je len 3 000 mAh batéria (čo je len o 400 mAh viac, ako S6 edge), ktorá mohla byť určite objemnejšia. Určite ale poteší Fast Wireless Charging – prázdnu batériu nabijete za 2 hodiny na 100% aj cez bezdrôtovú nabíjačku. Slušné, čo poviete?

Samsung Galaxy S6 edge+

S6 edge+ a Note 5 budú zároveň prvé smartfóny s vylepšeným Samsung Pay, no ten zatiaľ u nás aj tak nenájdete. Samsung Pay, vraj jednoduchá a bezpečná mobilná platobná služba bude spustená najskôr v Južnej Kórei spoločne s uvedením Galaxy S6 edge+ a následne v USA hneď v septembri. Samsung Pay pracuje ako s MST (Magnetic Secure Transmission), tak aj s technológiou NFC a jej bezpečnosť je zaistená prostredníctvom bezpečnostnej platformy KNOX, technológie snímania odtlačkov prstov a digitálnych tokenov.

Samsung Galaxy S6 edge+

AKTUALIZOVANÉ – Cena 32 GB verzie bude 799,00 €, za 64 GB verziu zaplatíte 899,00 €. V predaji u nás od 4.9. budú len 2 zo 4 farebných verzií – Black Sapphire a Gold Platinum. Silver Titanium a White Pearl u nás oficiálne nekúpite. Chýbať nebude ani množstvo príslušenstva či puzdier.

 

Zdroj a foto: Samsung, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.