NAY TECHBOX roka 2019: Predstavujeme notebooky ASUS

NAY TECHBOX roka 2019 už tradične ponúka možnosť hlasovať za najlepšie produkty, bankové aplikácie a operátorov. Medzi kandidátmi na ocenenie sú aj dva výnimočné notebooky ASUS. Hráčske delo ROG Mothership v kategórii NAY TECHBOX INOVÁCIA a ZenBook Pro Duo v kategórii NAY TECHBOX NOTEBOOK.

ASUS tento rok ponúkol bohatú nádielku zaujímavých notebokov, z ktorých na seba najväčšiu pozornosť strhli ASUS ROG Mothership a AUS ZenBook Pro Duo. Pozornosť si zaslúžili práve preto, že oba stroje ponúkajú v skutku jedinečný výkon a doslova inovatívne spracovanie hardvéru.

Nás teší, že sme pri uvádzaní týchto jedinečných notebookov, nie len na slovenský trh, mohli byť naživo. Už v januári sme boli vo Varšave na predstavení ROG Mothership. Neskôr sme si hráčske delo boli pozrieť v Istanbule a tiež v Brne. ASUS ZenBook Pro Duo sme videli priamo na Taiwane a už sme ho mali aj  v redakcii na testovanie.

ASUS ROG Mothership

Materská a vlajková loď Republic of Gamers, ROG Mothership, je jedinečný notebook v každom smere. Už pri pohľade na šasi je jasné, že výrobca mal cieľ, pre ktorý musel začať od úplnej nuly. Notebook má totiž výkon desktopu, pre ktorý potrebuje poriadne chladiť. Preto je telo Mothership riešené vertikálne.

Šasi je frézované 16 hodín z jedného 5 kilogramového bloku hliníku. Displej má vlastnú nožičku a klávesnica sa dá odňať. Vertikálna konštrukcia umožňuje lepšie prúdenie vzduchu. Samočistiace chladenie ďalej nasáva vzduch cez štyri vývody osadené tenkými rebrami, vzduch je následne distribuovaný ôsmimi tepelnými rozvodmi. Chladenie dokáže znížiť teplotu CPU o 14 stupňov, GPU vie ochladiť o 10 stupňov Celzia. Ochladeniu výraznou mierou pomáha chladenie kvapalným kovom v štandarde Thermal Grizzley Liquid Metal.

17,3-palcový IPS displej môže byť v rozlíšení 4K s frekvenciou 60 Hz, 90% DCI-P3 alebo rýchlejšom Full HD s frekvenciou 144 Hz a obnovovacou rýchlosťou 3 ms. Ako 4K tak Full HD ponúkne technológiu G-Sync, ktorá má zabrániť oneskoreniu a sekaniu.

8-jadrový procesor Intel Core i9-9980HK s 12 vláknami ponúkne beštiálny výkon. Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2080 s podporou výkonu nezaostáva. GPU a CPU sú od výroby pretaktované na 1880 MHz a 4,9 GHz. K dispozícií sú 4 sloty SO-DIMM pre maximálnu DDR4 pamäť 64 GB s 2666MHz. Úložný priestor môže byť do 3 TB.

Mothership má 6-článkovú 90 Wh batériu. Avšak, aby z notebooku dostali jeho potenciál, je potrebné využťiť aj dvojicu 280W adaptérov. Pripojiť môžete 3 x USB-typeA 3.2 Gen2, 1 x USB-typeA 3.2 Gen1, 1 x USB-typeC 3.2 Gen2 (Thunderbolt 3), 1 x USB-typeC 3.2 Gen2 (With DisplayPortTM 1.4), 1 x HDMI 2.0, 1 x čítačka SD kariet, 1 x Mic in, 1 x Audio combo, 2 x DC jack, 1 x RJ-45 jack a 1 x Kensington Lock.

ASUS ROG Mothership má rozmery 410 x 320 x 29,9 milimetrov a hmotnosť 4,8 kilogramu. Nakoľko ide o skutočne jedinečný herný počítač aj jeho cena a dostupnosť je jedinečná. Cena je pre slovenský trh nastavená na 6 199 € a v Česko-Slovensku sú oficiálne len dva kusy.

Ak vás ASUS ROG Mothership zaujal, podporte ho v kategórii NAY TECHBOX NOTEBOOK ankety NAY TECHBOX roka 2019.

ASUS ZenBook Pro Duo

ASUS ZenBook Pro Duo spoznáte jednoducho. Ponúkne vám hneď dva displeje. Oba dotykové a oba s jedinečnými zobrazovacími schopnosťami. 15,6-palcový hlavný displej ZenBook Pro Duo má charakteristiku 4K NanoEdge OLED HDR. Dotykový OLED displej ponúka ultra živé farby a poctivé tmavé tóny. Rozsah gamutu DCI-P3 je 100 %. Displej s rozlíšením 3 840 x 2 160 pixlov má 89 % pomer k telu notebooku. Toto pokrytie pripomína vizuálne príjemný rám po obvode.

ScreenPad Plus má IPS panel a 4K rozlíšenie s 3 840 x 1 100 pixlami. Je plne dotykový a vašu prácu prenesie do úplne iných rozmerov. Medzi inteligentné funkcie ScreenPad Plus patrí možnosť vymeniť obsah displejov jediným stlačením ikonky, vytvoriť prednastavenú skupinu úloh, teda vybrať až tri aplikácie, ktoré sa vám otvoria a rozložia podľa vašich predstáv len jedno kliknutie, a navigátor aplikácií, ktorý zobrazí všetky otvorené aplikácie na ScreenPad Plus. Stylus, ktorý je súčasťou balenia, si vďaka sekundárnemu displeju zamilujete.

Za silou 2-displejového notebooku stojí Intel Core i9-9980HK, ktorého výkon narástol o 10% oproti predošlej generácii. S nárastom sily pomáha tiež technológia Turbo Boost s frekvenciu 5 GHz. Grafickú podporu má na starosti NVIDIA GeForce RTX 2060 hernej triedy, podporovaná architektúrou NVIDIA Turing. ASUS vďaka takejto grafickej sile mohol v ZenBook Pro Duo použiť Ray Tracing a Deep Learning Super Sampling.

Čítanie dát z 1 TB úložiska je superrýchle vďaka PCIe 3.0 x4 SSD, ktorý je 5,8-krát rýchlejší pri čítaní dát než SATA III a 5-rýchlejší pri zápise dát na rovnaký typ disku. Bodkou za výpočtom výkonnostných parametrov je 32 GB vyrovnávacia pamäť DDR4 2666MHz.

K dispozícii je 2x USB 3.1 Gen 2, HDMI alebo Thunderbolt 3 USB-C, ktorý zvládne prenos dát až do 40 GB za sekundu. O kvalitné rýchle pripojenie sa zasa postará Wi-Fi 6 802.11ax. Zvuk je certifikovaný Harman Kardon, teda nechýbajúci 3,5 milimetrový jack zrejme nebudete až tak často používať.

ASUS ZenBook Pro Duo s druhým displejoom ScreenPad je na slovensku ponúkaný za cenu 2 999 € v elegantnej Celestial Blue. Povrchová úprava je verná radu ZenBookov, vyfrézované sú tu asymetrické kruhy.

Ak vás ASUS ZenBook Pro Duo zaujal, podporte ho v kategórii NAY TECHBOX NOTEBOOK ankety NAY TECHBOX roka 2019.

Hlasovaním v ankete zároveň súťažíte o špičkové inteligentné hodinky Apple Watch Series 5 40 mm od Tatra banky, vynikajúci smartfón Samsung Galaxy A40 od VÚB banky, najnovší Bluetooth reproduktor JBL Flip 5 od JBL, atraktívny smartfón Xiaomi Redmi 8 32 GB s licenciou ESET Mobile Security od spoločností ESET a Xiaomi či skvelý notebook ASUS VivoBook 15 X543 od spoločnosti ASUS.

Hlasovať môžete do 10. januára 2020.

Podrobné pravidlá súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2019 nájdete na web stránke NAYTECHBOXroka.sk.

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom ASUS.

Komentáre k článku