Reklama

NAY prekvapil. Na Zlatých Pieskoch má najmodernejšiu predajňu plnú technológií

Roman Calík

Je to už 20 rokov, čo NAY otvoril prvý NAY Elektrodom na Zlatých Pieskoch v Bratislave. Teraz je opäť dôvod, prečo prísť na Zlaté Piesky napriek desiatkam predajniam po celom Slovensku. Zlaté Piesky sú totiž najmodernejšie a prinášajú množstvo noviniek, ktoré zaujmú najmä mladých kupujúcich. Pozrite sa, čo všetko je tu nové.

Za 20 rokov sa doba zmenila. Dnes už nestačí mať len vyložený tovar na predajni, dokonca mnohým kupujúcim postačí nákup cez internet. NAY je najväčším predajcom spotrebnej elektroniky na Slovensku a teraz vynovil svoju prvú maloobchodnú predajňu na Zlatých Pieskoch tak, že nás doslova prekvapil.

Ešte pred samotnou návštevou predajne sme sa od generálneho riaditeľa NAY, Martina Ohradzanského, dozvedeli niekoľko zaujímavých informácií. Napríklad aj to, že NAY mal v pláne prísť s novým konceptom už dávnejšie, ale kúpa siete ELECTRO WORLD a snaha dostať túto stratovú spoločnosť do zelených čísel, si vyžiadala svoje úsilie.

Pozitívnou správou je, že už tento rok sa očakáva zisk aj v tejto českej sieti predajní ELECTRO WORLD, ktorá dnes patrí pod krídla NAY. Počas otvárania predajne NAY Zlaté Piesky nás uvítal aj robotický pomocník, avšak toho žiaľ na predajni nenájdete. Zato sa môžete tešiť na množstvo moderných vychytávok, ktoré vám nielen spríjemnia, ale aj uľahčia a urýchlia samotný nákup.

NAY vsadil pri tvorbe nového konceptu predajne na 3 piliere. Omnichannel, teda snaha pokryť všetky cesty zákazníka k nákupu. Ďalším pilierom sú služby. Vďaka nim sa NAY snaží odlíšiť už dlhodobo, tento rok napríklad pribudli novinky ako Komfortná doprava domov aj s doručením večer a cez víkend či Predĺžená záruka kedykoľvek. A v neposlednom rade je dôležitá Jednoduchosť a automatizácia. Aj preto NAY vytvoril Naytrolabs a prvé výsledky vidieť už v súčasnosti práve na Zlatých Pieskoch.

Pozrite si

Ako si môžete kedykoľvek predĺžiť dvojročnú záručnú dobu?

Už pri vstupe do novej predajne zistíte, že je tu niečo nové. Nielen, že sa predajná plocha zväčšila o 200 m2 na celkových 2 920 m2, ale NAY začína predávať aj elektrické autá! Nové BMW i3, ktoré je tu vystavené si však ešte cez NAY nekúpite, ale napríklad elektrické auto za 19 990 eur áno.

Elektrickým autom v cene pod 20-tisíc eur je práve Zhidou D2, malý elektromobil s kapacitou batérie 18 000 Wh a výkonom 30 kW. To však nie je všetko, výrazne sa rozšíril aj sortiment moderných elektrických hračiek, napríklad aj elektrických kolobežiek.

NAY vo vynovenej predajni venuje obrovský priestor aj smart produktom pre domácnosť. Celkovo sa zalistovalo viac ako 2 000 smart produktov v 16 kategóriách. Výhodou je, že si mnohé z nich môžete vyskúšať priamo na predajni v špeciálnej zóne NAY SMART HOME.

Tu sa jednoducho musíte prísť pozrieť, ak po prvé netušíte čo to vôbec inteligentná domácnosť je a po druhé, ak o smart domácnosti máte už niečo naštudované, no radi by ste videli ukážky v praxi. Napríklad v smart kúpeľni si môžete nasimulovať poplach vytopenia vodou, kde sa pri zistení vody automaticky odpojí prívod vody a vyšle sa poplach na váš smartfón. Samozrejmosťou sú inteligentné svetlá či inteligentné spotrebiče. Dokonca je k dispozícii aj smart zdravotechnika.

V kuchyni NAY SMART HOME si môžete vyskúšať, ako si z pohodlia tabletu nazriete diaľkovo do chladničky. Toto je dnes možné vďaka chladničkám so zabudovanými kamerami. Inteligentných spotrebičov je tu množstvo, výhoda je, že si rôzne funkcionality môžete reálne vyskúšať tak, ako by ste ich mali nainštalované u vás doma.

Rozhodne odporúčame v zóne NAY SMART HOME navštíviť obývačku. Tu zažijete, aké je to všetko ovládať diaľkovo napríklad aj klimatizáciu, robotický vysávač, ale napríklad aj takú scénu, kedy si chcete pozrieť film cez projektor namiesto TV. Stačí na tablete stlačiť jediné tlačidlo a začnú sa diať veci: vypne sa televízor, zroluje sa plátno, zapne sa audio systém, zmení sa osvetlenie, spustí projektor a vaša obľúbená streamovacia služba s vašim obľúbenýmn filmom.

Jednoducho všetko, čo je dnes možné ovládať pomocou smart riešení, tak je integrované v zóne NAY SMART HOME. K dispozícii sú vám tablety s predinštalovanou aplikáciou a ovládaním, rovnako aj elektronické cenovky pri jednotlivých produktoch.

V smart domácnosti je možné ovládať aj zvonček cez tablet, žalúžie, otváranie dverí a podobne. Naozaj si to treba vyskúšať.

Už sme to spomenuli a vidíte na všetkých fotografiách nielen v NAY SMART HOME. V predajni na Zlatých Pieskoch je totiž gro produktov s elektronickými cenovkami. Jednoducho informácie sú vždy aktuálne a pre predajcu je veľmi jednoduché upozorniť na novú akciu, upraviť parametre, ceny a podobne. Vyzerá to dobre a futuristicky. Veríme, že tento koncept čoskoro prevezmú aj ďalšie predajne NAY.

V NAY však idú ešte ďalej. Elektronické cenovky napríklad pri príšlušenstve sú aj inteligentné. Ako to funguje? Ak si chcete kúpiť napríklad príslušenstvo k vášmu novému smartfónu, jednoducho si ho vyberiete na dotykovom displeji a cenovky vhodné pre váš smartfón začnú 2 minúty blikať farbou, ktorú vám systém pridelí.

Dokonca v NAY mysleli aj na to, že si takto bude vyhľadávať svoje príslušenstvo viac ľudí naraz. Stačí si označiť váš model cenovky sa rozblikajú roznymi farbami. Vy tak viete, že červeno blikajúce sú vhodné pre vaše zariadenie, iný zákazník zase, že napríklad tie blikajúce na zeleno sú s príslušenstvom pre jeho smartfón.

Stačilo noviniek? Nie, ešte si pár minútiek prečítajte, čo všetko je v NAY na Zlatých Pieskoch nové. Tak napríklad aplikácia NAY, ktorá by mala byť od dnes dostupná pre zariadenia Android a v najbližších dňoch aj pre iOS, umožňuje okrem evidencie klubovej karty NAY aj porovnávanie produktov.

Pozrite si

Naytrolabs bude pre NAY tvoriť projekty budúcnosti

Stačí nasnímať smartfónom kód cenovky na predajni a ihneď sa dozviete podrobnejšie informácie.

Produkty si môžete medzi sebou aj porovnávať, stačí si nasnímať ďalší a porovnať ich medzi sebou priamo v aplikácii.

Keď sa rozhodnete niektorý z produktov kúpiť, je to možné aj priamo cez aplikáciu!

A tu je ďalších niekoľko noviniek NAY. Tak napríklad za produkt je možné zaplatiť prostredníctvom Google Pay. NAY je tak prvý predajca na Slovensku, ktorý implementoval platby Google Pay priamo do svojej aplikácie (doteraz to boli iba banky). Samozrejme platba je možná aj cez platobnú kartu. Výhodou je, že si produkt môžete priamo vyzdvihnúť v novom samostatnom priestore, rovnako ako objednávky z e-shopu.

Dostanete pridelené číslo a ak je pripravené, vidíte to na displeji. Novinkou je aj oddychová zóna pre deti či herné zóny, čo sa hodí ak budete vybavovať svoju objednávku. Osobné vyzdvihnutie objednávok aj produktov, ktoré si kúpite cez smartfón priamo na predajni, bude obrovskou výhodou napríklad v čase špičiek ako sú Vianoce. Nemusíte ísť cez klasickú pokladňu, navyše v čase, kedy produkt kupujete online, už sa v sklade pripravuje na vyzdvihnutie. Aj v prípade, že ho zaplatíte neskôr cez kiosk.

Ak totiž nechcete platiť online cez aplikáciu môžete využiť platobné kiosky. Tu stačí prísť a uhradiť nákup platobnou kartou. Cez Kiosk môžete platiť ak si kupujete tovar priamo cez aplikáciu na predajni. K dispozícii je však aj kiosk pre platby internetových objednávok.

Ten nájdete pri ďalšej novinke – Balíkomate. Totiž na Zlatých Pieskoch je k dispozícii aj nový balíkomat, ktorý bude od 16.11.2018 prístupný 24-hodín denne. Vstup je z bočnej strany predajne. NAY sa bude snažiť dodať tovar do balíkomatu cca. do dvoch hodín od internetovej objednávky.

Samozrejme chladničku si takto nekúpite, ale pre menšie produkty ide o ideálny spôsob ako ušetriť čas a prísť si pre produkt kedykoľvek vám to bude vyhovovať. Platiť pritom môžete na mieste cez platobný kiosk.

Po úhrade stačí zadať príslušné kódy do systému balíkomatu a otvorí sa vám schránka, v ktorej nájdete váš objednaný tovar. Celý systém je pod kamerovým dohľadom.

Musíme uznať, že noviniek je viac ako dosť. Niektorými NAY dobieha konkurenciu, inými si zase vytvára náskok. V redakcii TECHBOX sa určite k mnohým novinkám ešte na našich stránkach vrátime a zároveň dúfame, že sa väčšina z nich dostane aj na ďalšie predajne po celom Slovensku. Taký Balíkomat by určite uvítali už dnes aj v ďalších väčších mestách, napríklad v Žiline či v Košiciach.

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.