Reklama

Navon N480: prvá navigácia s iGO primo

Roman Calík

Očakávaný navigačný softvér iGO primo má už svoj prvý hardvér. Opäť ako prvá prichádza s GPS navigáciou spoločnosť Navon, ktorej navigácie si kúpite aj na Slovensku.

 

Slovensko patrí k prvej štvorici krajín (vrátane Českej republiky, Maďarska a Slovinska), kde sa na trh dostáva nová GPS navigácia Navon N480 s operačným systémom iGO primo. Ten bol predstavený len nedávno počas výstavy CeBIT 2010. V upravenej verzii ho dokonca nájdete aj v navigácii Becker Traffic Assist Z217, o ktorej sme si už tiež písali.

 

iGO primo aj do ruky

iGO primo grafikou pripomína softvér iGO Amigo, teda môžete sa spoľahnúť na jednoduché a intuitívne prostredie. Novinka však ponúka naviac hneď niekoľko významných funkcií. Určite poteší 3D terén, kde sa vám bude počas navigácie veľmi dobre orientovať. Náhľady na križovatky taktiež nechýbajú. Dokonca softvér obsahuje aj truck funkcie či pešiu navigáciu. Podobne ako pri navigáciách TomTom, aj iGO siahol po novom algoritme, vďaka ktorému sa vylepšilo plánovanie trás, keďže sa berie do úvahy výpočet trasy v závislosti na dni v týždni a hodine daného dňa. Nie je tajomstvom, že zdrojom tohto algoritmu je práve TomTom a dáta pochádzajú od užívateľov jeho navigácií a funkcie IQ Routes. K dispozícii je i tzv. Quick menu, vďaka ktorému máte rýchlo dostupné najpoužívanejšie funkcie navigácie. Na jeden dotyk tak môžete editovať trasu, nazrieť na spotrebu paliva, prepnúť nočný či denný režim alebo nechať sa navigovať na GPS súradnice obsiahnuté v obrázkoch.

Navon N480

Navon N480 bude ponúkať mapy s plným pokrytím západnej a východnej Európy. Tie budú uložené na 2 GB SD karte, nie v zariadení. Cena žiaľ zatiaľ stále nie je známa.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.