Reklama

Ako urobiť z Macu Wi-Fi hotspot?

Richard Pliešovský

Zrejme každý vie, ako sa dá urobiť zo smartfónu či tabletu hotspot. Niečo podobné sa však dá urobiť aj z vášho MacBooku či dokonca iMacu. Pýtate sa na čo je to dobré, keď Macy nepodporujú SIM karty s internetom?

Takéto riešenie môžete využiť napríklad na dovolenke, alebo pracovnej ceste, keď na izbe nie je Wi-Fi, resp. je slabý signál, ale k dispozícii je pripojenie cez ethernetový kábel. Takto si môžete vytvoriť internetovú základňu a pripojiť si k nej ďalšie smart zariadenia, ktoré by ste cez kábel nepripojili.

V nových MacBookoch je to možné pomocou ethernetového adaptéra do Thunderbolt portu, iMacy a staršie MacBooky majú originálne rozhranie Ethernet.

Pozrite si

Ako v priebehu pár sekúnd konvertovať fotky na Macu?

Ako na to?

Otvoríte Nastavenia > Zdieľanie. Tam nájdete v ľavom stĺpci záložku Zdieľanie internetu. Systém bude od vás zrejme požadovať heslo na potvrdenie zmien.

Po zadaní hesla sa objaví okno s konfiguráciou siete zdieľania internetu. Zadáte tam názov a heslo siete, potom kliknete na tlačidlo Potvrdiť.

Pokračujete v okne Zdieľanie. Na pravej strane vyberte z rolovacieho menu Zdieľať pripojenie z:, tam vyberiete možnosť Ethernet a v menu Zdieľať pomocou: nastavíte voľbu Wi-Fi.

Napokon môžete zaškrtnúť záložku Zdieľanie internetu. Ešte sa objaví upozornenie, či chcete naozaj zapnúť zdieľanie internetu. Potvrdíte tlačidlom Spustiť.

Vytvorený hotspot nájdete na ostatných zariadeniach známym spôsobom. V nastaveniach Wi-Fi vyhľadáte názov siete a zadáte heslo.

Viac článkov o tipoch, aplikáciách a funkciách v systéme macOS nájdete v našej pravidelnej sérii.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.