Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako prepojiť MacBook s PlayStation 4?

Ako prepojiť MacBook s PlayStation 4?
Michal Spiegel
Ako prepojiť MacBook s PlayStation 4?

Pokiaľ vlastníte konzolu PlayStation 4, možno ste nevedeli, že sa dá bezdrôtovo prepojiť s počítačom s operačným systémom Windows alebo MacOS. My si v dnešnom návode ukážeme, ako to spraviť práve s druhým menovaným.

Letné horúčavy na Slovensku zažívajú svoje maximá a pre mnohých to je na slnku už na nevydržanie. Niektorí z vás možno leto trávia vo vnútri pri hernej konzole. Aj preto vám prinášame návod, ako sa dá prepojiť herná konzola PlayStation 4 s počítačom MacBook. Je to jednoduchšie než sa zdá.

Prvé, čo musíte spraviť, je stiahnuť si a nainštalovať aplikáciu PS4 Remote Play, ktorá je bezplatne dostupné pre oba operačné systémy.

Pozrite si

Spider-Man PS4 Pro – nádherný bundle PlayStation 4 v štýle pavúčieho muža

Po spustení aplikácie stačí postupovať podľa jednoduchých krokov. Prvý krok však zahŕňa ísť v nastaveniach vašej konzoly do časti Remote Play Connections Settings, kde potvrdíte možnosť „Enable Remote Play“.

Následne v nastaveniach v časti Account Management zvolíte možnosť „Activate as Your Primary PS4“. Ostáva už iba pripojenie ovládača DualShock 4 cez USB kábel do vášho počítača a spárovanie s konzolou.

V nastaveniach aplikácie PS4 Remote Play na počítači si v časti Preferences môžete určiť rozlíšenie a tiež Frame Rate.

Po spárovaní si môžete užívať hranie cez obrazovku vášho MacBooku. Samozrejme zrkadlenie nie je úplne ideálne pre hranie multiplayerových hier, takže skôr by som siahol po single playerových titulov.

Napriek tomu je hranie bezproblémové a nestretol som sa so sekaním či zamŕzaním obrazu. PS4 Remote Play nepodporuje iné aplikácie na vašej konzole ako napríklad YouTube či Netflix.

Pozrite si

Ako pracovať s Time Machine v macOS

Pri spustení hrania je ešte dobré si prepnúť výstupný zvuk, ktorý pri prvotnom prepojení hrá z pôvodného výstupu a nie z počítaču.

Remote Play PS4 je šikovnou funkciou konzoly od Sony, ktorá sa dá využiť najmä pokiaľ žijete v domácnosti s jednou televíziou a neviete sa doma dohodnúť či sa bude dnes večer niečo pozerať alebo hrať na konzole. Výhodou je jednoduchosť a rýchlosť prepojenia, ktoré trvá menej ako minútu.