Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 8.6.2019

Ako nahrať obrazovku na iPhone?

Stanislav Vinc

Od aktualizácie iOS 11 je súčasťou tohto operačného systému nástroj na nahrávanie obrazovky. Ako sa používa a ako ho využiť na maximum?

Základom použitia funkcie Záznam obrazovky je ovládacie centrum, ktoré na iPhone X a novšom aktivujete potiahnutím nadol z pravého horného rohu obrazovky a na starších modeloch potiahnutím nahor zo spodnej strany obrazovky.

Ak ste si predtým neupravovali zostavu tlačidiel v Ovládacom menu, je celkom možné, že v ňom ešte nemáte tlačidlo na zapnutie Záznamu obrazovky. Najprv si preto otvorte Nastavenia – Ovládacie centrum – Prispôsobiť ovládacie prvky, kde vedľa položky Záznam obrazovky klepnete na tlačidlo “+”.

Týmto si pridáte tlačidlo Záznam obrazovky do Ovládacieho centra. Ak teraz chcete nahrať záznam obrazovky, stačí si otvoriť Ovládacie centrum a stlačením tlačidla začať nahrávať. Opätovným stlačením tlačidla nahrávanie zastavíte a záznam následne nájdete uložený v galérii fotografií v aplikácii Fotky.

TIP: Ak nechcete mať v zázname obrazovky záznam toho, ako zastavujete nahrávanie, nahrávanie môžete ukončiť aj zamknutím obrazovky.

Podobne ako iné tlačidlá v Ovládaciom centre, aj tlačidlo pre Záznam obrazovky v sebe ukrýva ďalšie skryté funkcie. Silnejším stlačením obrazovky alebo dlhším podržaním otvoríte podrobné nastavenia tejto funkcie, kde napríklad môžete zapnúť mikrofón pre nahratie vášho hlasu alebo vysielať záznam priamo do aplikácií 3. strán, napríklad do videohovoru cez aplikáciu Messenger.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.