Reklama

NAVIGON série 40: nová stredná trieda pre všetkých užívateľov

Števo Porubský

NAVIGON je už aj u nás pomerne známy výrobca nielen štýlových, ale aj veľmi prepracovaných a kvalitných GPS navigácií nielen pre automobily. Poslednou novinkou z dielne tohto výrobcu je nová séria 40, ktorá zahŕňa modely od najnižšej až po tú najvyššiu kategóriu.

Navigon 40 series 

NAVIGON série 40 sa primárne delí na štyri typy, ktoré zároveň hovoria, komu je ten ktorý typ určený. Výrobca hovorí, že nová séria je určená pre veľmi odlišné typy užívateľov, pričom pokrýva nielen základné modely, ale aj najvyššiu triedu vybavenú službami Live. Vďaka rozlíšeniu na 4 rôzne typy by si mali vodiči vedieť jednoduchšie vybrať najvhodnejšiu navigáciu pre ich potreby. Mapové podklady zahŕňajú 43 krajín Európy (vrátane Islandu, Moldavska a Ukrajiny), okrem modelu Easy, ktorý má 20 krajín. Samozrejmosťou je aktívny asistent radenia do jazdných pruhov, ktorý dokonca vodičom hovorí, kedy zapnúť pri prechádzaní medzi pruhmi smerovku. NAVIGON Fresh Maps s 80% zľavou je ďalším doplnkom pre nových zákazníkov.

 Navigon 40 series

Easy, Plus, Premium…

Všetky 4 modelové rady série 40 ponúkajú 4,3-palcový displej a známy systém NAVIGONu. Najnižší stupeň, Easy, ponúka minimálnu výbavu, no vďaka identickému hardvéru ako vybavenejšie modely aj identickú kvalitu. Nájdete v ňom len základné funkcie a je určený pre nenáročných až „sviatočných“ šoférov. Nad ním stojí model Plus, ktorý k základnej výbave pridáva aj novú funkcie One Click Menu. Vďaka nej stačí raz kliknúť na displej a objavia sa tri obľúbené body záujmu, ktoré si sami definujete. Zároveň prináša väčšiu mapu vďaka skrývaniu nepotrebných informácií na displeji počas navigovania. Modelu Plus nechýba ani Reality View Pro či Text-to-Speech. Model Premium obsahuje naviac aj Bluetooth pre handsfree telefonovanie. Najvyšší rad Premium Live má okrem všetkých spomínaných funkcií aj tzv. Live služby (Google Local Search, Traffic Live, mobilné radary Live, Počasie Live, Clever Parking Live) fungujúce výlučne cez internet.

Navigon 40 series

NAVIGON 40 Easy by sa mal predávať za 3 990 Kč (cca 160 €), NAVIGON 40 Plus za 4 790 Kč (cca 190 €), model Premium za cenu 5 290 Kč (cca 210 €) a model 40 Premium Live za cenu 6 590 Kč (cca 264 €).

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.