Reklama

Navigácia od Garminu len za 0,99 EUR do 13.7.2014

Patrik Kimijan

Garmin pred letom predstavil novú navigačnú aplikáciu Víago (naozaj sa tam píše dĺžeň), na ktorej je najzaujímavejšia jej cena – 0,99 EUR! Táto však platí len do 13. júla, potom by mala vyskočiť na 2,00 EUR, čo je za navigáciu od Garminu stále paráda. Predchádzajúcu verziu navigačnej appky pritom Garmin predával za 49,99 USD.

Garmin Víago pre Andorid >>
Garmin Víago pre iOS >>

Druhým zaujímavým ťahom, ktorým sa zároveň čiastočne vysvetľuje tá extrémne nízka cena je fakt, že funkcie nad rámec základného balíka sa dokupujú spôsobom in-app purchase, teda priamo cez aplikáciu.

Garmin Viago Garmin Viago navigácia

Garmin Víago v základe ponúka hlasovú turn-by-turn navigáciu, asistenta jazdných pruhov s fotorealistickými náhľadmi na križovatky a diaľničné exity, informácie o dopravnej situácii a rýchlostných limitoch. Všetky mapy sú defaultne off-board, pre používanie navigácie teda musíte byť pripojený a mapy ťahať do mobilu.

Za príplatok je možné Víago zmeniť na plnohodnotnú on-board navigáciu, teda mapy si stiahnete doma cez WiFi a potom na cestách už nemusíte nič ťahať. Ako doplnky sa ďalej predávajú 3D modely budov, reliéf terénu, čítanie názvov ulíc, upozornenia od komunity používateľov na radary, policajtov a podobne (Waze style) a Safety Kit čo je nejaký marketingový bullshit (upozornenia na škoslké zóny a podobne).

Pre porovnanie, on-board navigačná aplikácia Sygic s mapami celej Európy stojí 49,99 EUR, vrámci letnej akcie ju teraz kúpite so 40% zľavou za 29,99 EUR, real-time traffic service pre Európu stojí ďaľšiu dvacku.

Garmin Viago Garmin Viago navigácia

Zaujímavou môže byť nová funkcia Garmin Real Directions, čo je hlasová navigácia, ktorá namiesto recitovania vzdialeností hlási niečo v štýle – „za najbližším kostolom odboč vpravo„. Pre majiteľov gadgetov z iOS ponúka Garmin možnosť meniť vzhľad/farby máp a ikony vozidla, to však len výmenov za email a súhlas zo zasielaním newslettrov.

Aktualizácie informácií o aplikácií Garmin Víago

Aktualizované 18.06.2014, 0:06, Ceny in-app purchase funkcií aplikácie Garmin Víago:
Download máp:
19,99 EUR, do 13.07.2014 len 9,99 EUR za jeden z mapových balíkov, tie sú rozdelné podľa regiónov: Severná Amerika, Európa, Južná Amerika, Blízky Východ a Austrália/Nový Zéland
Traffic Live:
19,99 EUR, do 13.07.2014 za 9,99 EUR
Safety Kit: 9,99 EUR
Real Directions: 9,99 EUR

Aktualizované 20.06.2014, na základe informácií od Garmin Internationl Mobile Team
Mapy za príplatok stiahnuté pre on-board navigáciu sa budú aktualizovať 2x rocne, zákazník bude mať k aktualizáciám bezplatný prístup.

Android verzia aplikacie Víago je viazaná na Google účet, v prípade výmeny telefónu/tabletu je teda možné inštalovať Víago do nového stroja, rovnako to funguje pri iOS zariadeniach, pri medziplatformovom prechode však treba kúpiť novú licenciu.

Foto: Garmin, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.