Reklama

Navigácia Mio Spirit 4900 vám umožni požičať si mapy

Marek Šimunek

Zlaté časy prenosných navigácií sú už vďaka dostupným navigačným riešeniam v smartfónoch minulosťou, to však nebráni výrobcom týchto prenosných elektronických máp vo vývoji nových modelov. Jeden z popredných výrobcov spoločnosť Mio sa preto rozhodla uviesť rovno dvojicu nových prenosných navigácií. Základný model Mio Spirit 4900 ponúkne všetky potrebné funkcie, ako je napríklad inteligentné plánovanie trás pomocou technológie IQ Routes, ktorá berie do úvahy informácie od ostatných vodičov pre vypočítanie najvhodnejšej trasy, či navigácia pre chodcov s možnosťou navigovania ku kultúrnym pamiatkam.

Mio Spirit 4900

Samozrejme nechýba ani asistent jazdných pruhov, či asistent parkovania, ktorý v okruhu jedného kilometra okolo cieľa cesty vyhľadá miesto vhodné na zaparkovanie. Pri výbere trasy vám Spirit 4900 rovno ponúkne štyri varianty, najrýchlejšiu, najkratšiu, najľahšiu a najlacnejšiu trasu. Vždy si tak môžete podľa aktuálnych požiadaviek vybrať tú najvhodnejšiu trasu. Za samozrejmosť je možné považovať funkciu dopočítavania polohy v miestach kde nie je GPS signál, ako napríklad v tuneloch. Vybavenejší model Spirit 4970 ponúkne okrem spomínaných funkcií aj technológiu Bluetooth pre telefonovanie počas jazdy a RDS-TMC správy, vďaka ktorým sa môžete vyhnúť zápcham a iným problémom na vašej trase.

Mio Spirit 4900

Toto všetko sú však pomerne bežné funkcie a tak si musela spoločnosť Mio vymyslieť iný spôsob, ako zaujať zákazníkov. Okrem doživotnej aktualizácie máp 44 krajín Európy tak v navigáciách Spirit 4900 a 4970 nájdete aj unikátnu funkciu požičiavania máp. Používatelia si tak môžu za 80% ceny štandartných mapových podkladov zapožičať mapy pre potrebné krajiny. Na výber pritom majú možnosť požičať si mapy na tri dni, týždeň, alebo jeden mesiac. Nové navigácie sa v predaji objavia v priebehu tohto mesiaca pričom cena modelu Mio Spirit 4900 sa bude pohybovať na úrovni 119 €, pričom vybavenejší model Mio Spirit 4970 bude stáť 149 €.

Foto: Mio

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.