Reklama

Navigácia do mobilu Sygic Mobile Maps 10

Roman Calík

Mobily so zabudovaným GPS prijímačom sú čoraz dostupnejšie, no predajcovia či operátori častokrát zabúdajú novému šťastnému majiteľovi takého zariadenia vysvetliť, že samotný GPS hardvér z telefónu navigáciu nespraví.

(PR článok)

Na to, aby vám mobil ukázal správny smer cesty, potrebujete k GPS prijímaču pridať mapy, algoritmus, ktorý dokáže vypočítať trasu z bodu A do bodu B a hlasové povely, ktoré vás touto trasou budú sprevádzať. Dvoma slovami – navigačný softvér. Jeden z najlepších, aké na tejto planéte môžete kúpiť, vyvíjajú slovenskí programátori v sklobetónovej kocke na bratislavskom Námestí 1. mája a jeho meno je Sygic Mobile Maps.

Sygic Mobile Maps 10 pri navigácii

Sygic Mobile Maps 10 je softvér, ktorý rýchlo a jednoducho premení váš mobil s operačným systémom Windows Mobile, Symbian či Android na plnohodnotnú GPS navigáciu s mapami 44 krajín Európy a hlasovou navigáciou v slovenčine. Navigačný softvér Sygic sa dodáva na 4 GB pamäťovej karte formátu microSDHC, na ktorej sú uložené mapy, súbory hlasovej navigácie a všetky ďalšie potrebné dáta. Pri používaní GPS navigácie v mobile sa tak nemusíte obávať vysokých účtov od mobilného operátora za dodatočné sťahovanie máp. Dáta navigačného softvéru zaberajú len polovicu zo 4 GB kapacity pamäťovej karty, druhá polovica je vám k dispozícii pre ukladanie fotografií, hudby či videa.

Menu Sygic Mobile Maps 10

Čo ale v prípade, ak váš telefón nemá slot na microSD karty alebo potrebujete pre svoju hudbu a videá omnoho viac priestoru? Aj na to vývojári Sygicu mysleli, a tak v balení nájdete aj DVD so softvérom Sygic Assistant, pomocou ktorého môžete navigačný softvér jedenkrát legálne skopírovať na kartu iného formátu či väčšej kapacity alebo do internej pamäte vášho telefónu. Kúpou krabicovej verzie Sygic Mobile Maps tak vlastne získate dve plnohodnotné licencie navigácie do mobilu za cenu jednej.

Zadávanie cieľa cesty

Najnovšia verzia navigácie do mobilu od Sygicu má okrem množstva štandardných navigačných funkcií (asistent pre radenie do správnych jazdných pruhov v komplikovaných križovatkách, 10 rôznych možností zadávania cieľa cesty, vytváranie trás s neobmedzeným množstvom prejazdových bodov) navyše aj funkcie, ktoré iná navigácia do mobilu neponúka. So Sygic Mobile Maps 10 tak môžete online získavať a zdieľať upozornenia na radary a policajné hliadky, môžete sa nechať navigovať na adresy uložené pri kontaktoch v mobile, využívať online služby ako Google Local Search či informácie o dopravnej situácii alebo o počasí.
 

Sygic Mobile Maps 10 v nočnom režime

Navigačný softvér pre mobilné telefóny Sygic Mobile Maps kúpite za 74,99 € u odborníkov na navigáciu na www.PRESNE.sk


Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.