Reklama

Nautiz X3: superodolný smartfón s neuveriteľnou batériou a výbavou

Dominik Fúsek

Len nedávno sme vás informovali o najodolnejšom mobile na svete, Sonime XP1300 Core. Ten je síce prakticky nesmrteľný, ale funkčnou výbavou ho poráža hociaký low-end. Preto prichádza Nautiz X3, odolný smartfón s bohatou funkčnou výbavou – dotykovým displejom, GPS, Wi-Fi, kvalitným fotoaparátom a neuveriteľne silnou 3 300 mAh batériou.

Nautiz X3

Zabezpečiť zároveň vysokú odolnosť a bohatú funkčnú výbavu mobilného telefónu nie je vôbec jednoduché. Väčšina výrobcov radšej vyškrtá nejaké tie technológie, aby odolný mobil nemusel byť veľká „tehla“. Spoločnosť Nautiz, špecializujúca sa na výrobu odolných smartfónov, sa vydala opačným smerom. Model X3 rozhodne nie je žiadny drobec – rozmery 150 x 67 x 25 mm a hmotnosť až 260 gramov z neho robia pravdepodobne najväčší a najťažší aktuálne predávaný mobil. Tieto hodnoty však nie sú také vysoké pre nič za nič. Novinka totiž spĺňa požiadavky odolnostnej triedy IP65 – dokáže fungovať v teplotách -20 °C až 60 °C (prípadne až do -30 °C vo vypnutom stave) a bez úhony prežije aj pád z 1,8 metra na betón. Spomínaný Sonim vydrží síce viac, ale Nautiz X3 s veľkým náskokom vyhráva na poli funkčnej výbavy.

Nautiz X3

Jeho základom je operačný systém Windows Mobile 6.5 Profesional, čo v dobe Windows Phone 7 nie je žiadna výhra, ale cieľovej skupine to určite vadiť nebude. Na tento OS sa „pozeráte“ cez 2,8 palcový dotykový displej s rozlíšením 240 x 320 bodov. Rýchly chod systému zabezpečuje procesor Marvell PXA320 taktovaný na 806 MHz, v spolupráci s 256 MB RAM a 512 MB ROM. Príjemným prekvapením je aj 3,2 Mpx fotoaparát s autofókusom a LED bleskom, ale aj podpora Bluetooth, Wi-Fi, HSDPA a GPS. Do veľkého tela sa zmestila až 3 300 mAH (!) batéria. Čerešničkou na torte je čítačka čiarových kódov a akcelerometer. Či sa novinka dostane na náš trh, nie je známe, avšak starší model Nautiz X7 sa na Slovenskom trhu objavuje, cena bohužiaľ presahuje 1 500 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.