Reklama

Natočte si letnú dovolenku pod vodou s Panasonic kamerami!

Marek Šimunek

Spoločnosť Panasonic rozšírila portfólio svojich kompaktných videokamier o štyri nové modely, z ktorých si dva bez problémov poradia aj s natáčaním Full HD videa pod vodou a modelu HX-WA10 neublíži ani prach, či pád z výšky jeden a pol metra.

Panasonic HX-WA10 FullHD kamera

Aj keď je letná sezóna, počas ktorej sa budeme pohybovať v blízkosti vody, ešte pomerne ďaleko, spoločnosť Panasonic nezaháľa a predstavila dvojicu nových kompaktných kamier, ktoré sa vody nezľaknú. Modely HX-WA10 a HM-TA20 sú totižto schopné natáčania Full HD videa aj pod vodou do hĺbky troch metrov po dobu jednej hodiny. Prvý menovaný model sa vyznačuje úchytom v tvare pištole, ktorý sa označuje ako pistol-grip a uľahčuje najmä natáčanie jednou rukou. Samostatné tlačidlá pre fotografovanie a filmovanie zjednodušia ovládanie kamery a okrem videozáznamov je táto malá kamera schopná vytvoriť aj statické zábery s maximálnym rozlíšením 16 Mpx. Dokonca, ak počas nahrávania stlačíte spúšť fotoaparátu, kamera automaticky vyhotoví fotografiu s rozlíšením 2 Mpx z práve nahrávaného videa. Druhý model HM-TA20 je schopný vytvárania fotografií s maximálnym rozlíšením 8 Mpx a oproti 5 násobnému optickému priblíženiu modelu HX-WA10 sa budete musieť v prípade tejto kompaktnej kamery spoľahnúť na štvornásobné digitálne priblíženie. Panasonic HM-TA20 však navyše pri svojom kompaktnom dizajne ponúkne zvýšenú odolnosť voči prachu a schopnosť odolať pádom z výšky 1,5 metra.

Panasonic HX-DC1 FullHD kamera

Spolu s odolnými kamerami Panasonic predstavil aj jednoduché kamery NX-DC10 a HX-DC1, ktoré po vzore modelu HX-WA10 zdieľajú tvar pistol-grip. Obe kompaktné kamery sú schopné natáčania Full HD videa, pričom model HX-DC10 je schopný vytvárať statické zábery s maximálnym rozlíšením 16 Mpx, čo je len o 2 Mpx viac ako model HX-DC1. Ostatné funkcie štyroch nových kamier Panasonic sú takmer na vlas rovnaké, a tak sa môžeme spoľahnúť na kvalitnú elektronickú stabilizáciu obrazu, snímač schopný vytvárať kvalitné zábery aj v slabom osvetlení vďaka technológii Backside Illumination a vďaka USB terminálu, ktorý obsahuje ovládací softvér priamo v sebe, môžete okamžite po úprave fotografie a videá odoslať na Facebook alebo YouTube. Vždy dokonale zaostrenú tvár snímanej osoby zabezpečí vo všetkých štyroch modeloch prepracovaná funkcia automatickej detekcie tváre a využitie modelu HM-TA20 rozšíri možnosť použitia kamery pre videotelefonovanie pomocou Skype. Ceny ani dostupnosť jednotlivých modelov spoločnosť Panasonic doposiaľ nezverejnila, ak však hľadáte fotoaparát na letné radovánky prípadne adrenalínové zábavky určite nezabudnite do vášho užšieho výberu zahrnúť kamery Panasonic HX-WA10 a HM-TA20.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.