Reklama

Našli sme výborný FUJIFILM X-T200 aj s objektívom s vyše tretinovou zľavou

Zdroj | FUJIFILM
Števo Porubský
Zdroj | FUJIFILM
Zdroj | FUJIFILM

Takto pred dvomi rokmi bol predstavený svetu celkom nový CSC fotoaparát FUJIFILM X-T200, ktorý prišiel na trh niekedy v lete toho roku. Okrem toho, že má veľký APS-C CMOS snímač s 24 Mpx rozlíšením, ponúka aj veľmi vydarený retro dizajn, za ktorý sa nemusí hanbiť žiadny majiteľ. Teraz je so zľavou 35,3 %, čo je 300 €.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Zdroj | FUJIFILM

Retro štýlovka nie je len na ozdobu, v tele ukrýva pomerne veľký APS-C CMOS snímač, ktorý sa bežne používal v zrkadlovkách. Tie však posledné roky nahrádzajú CSC aparáty a tak sa niet čomu čudovať, že tieto vcelku veľké snímače si našli cestu aj tu. FUJIFILM ponúka 24,2 Mpx snímač s citlivosťou slušných ISO 100 – ISO 51 200.

Zdroj | FUJIFILM

Na zaostrovanie využíva fázový posun. V prípade videa aj detekciu kontrastu. Veľkým plusom je, že snímač je stabilizovaný. Poteší aj pomerne rýchle kontinuálne snímanie rýchlosťou 8 fps v plnom rozlíšení. V zadnej časti je nový 3,5″ dotykový displej s rozlíšením až 1 280 x 720 px. Displej je plne výklopný, čo určite ocenia vlogeri i selfie maniaci. Elektronický hľadáčik má rovnaké rozlíšenie – 1 024 x 768 px. Je typu OLED.

Zdroj | FUJIFILM

Okrem iného X-T200 ponúka 11 režimov digitálnej filmovej simulácie (PROVIA/STANDARD, Velvia/VIVID, ASTIA/SOFT, CLASSIC CHROME, PRO Neg Hi, PRO Neg. Std, MONOCHROME, MONOCHROME+Ye FILTER, MONOCHROME+R FILTER, MONOCHROME+G FILTER, SEPIA). Okrem toho má novinka aj 20 pokročilých filtrov, ktoré zahŕňajú nový filter Clear.

Určite poteší aj plnohodnotné 4K Ultra HD video. X-T200-ka využíva tzv. crop faktor, kedy 4K UHD video je vytvárané z 6K záznamu. Fotoaparát zvláda aj HDR. Vo Full HD rozlíšení je X-T200 schopná ísť na 120 fps. Novinkou tohto modelu je digitálny gimbal, ktorý má dodatočne stabilizovať video. Využíva na to gyroskopický senzor.

Zdroj | FUJIFILM

Plusom je aj USB-C port, ktorý vie nabíjať i batériu. Batéria má zvládnuť 270 (CIPA) záberov. Nechýba ani 3,5 mm audio port pre mikrofón a ani Wi-Fi 4 či Bluetooth 4.2.

FUJIFILM X-T200 je na trhu k dispozícii ako kit s objektívom XC15-45mmF3.5-5.6 OIS PZ. Pôvodná cena bola stanovená na 849 €, pričom za túto cenu ho mnohé e-shopy i stále ponúkajú. Nájdu sa však i také, ktoré ho zaradili do výpredaja a znížili mu cenu o 300 €, teda o 35,2 %. Na vcelku nový model (fotoaparáty nestarnú tak ako smartfóny či iná nositeľná elektronika) je to viac ako slušná zľava.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.