Nápad za milión. Klúč, ktorý nabije váš mobil

Dáte ho na kľúče, je malý a navyše užitočnejší ako spomienkové kľúčenky z dovoleniek. GOkey je projekt zo serveru ingigogo.com, ktorý to už „má za sebou“. Pôvodne chcel totiž tvorca len 40 tisíc dolárov, no dostal takmer milión dolárov. Gokey je prakticky kľúčom k vašej elektronike.

V prvom rade dokáže zastúpiť externú nabíjačku, a to vrátane malého kábla. Smartfón dobije približne na kritickú hodnotu, aby vám vydržal pri živote aspoň ďalšie dve hodiny. Iste poznáte to pravidlo, že svoj mobil potrebujete najviac vtedy, keď je vybitý. Táto supermoderná kľúčenka ho dobije práve v tej najkritickejšej chvíli.

Okrem toho však slúži aj ako klasický dátový kábel. Klúč zapojíte do počítača cez USB a dobíjate buď jeho vnútornú batériu, mobil, alebo prenášate klasické fotky, videá a iné súbory. Síce to znie ako v teleshoppingu, ale to stále nie je všetko.

GOkey

GOkey vie zastúpiť aj rolu klasického USB pamäťového kľúča. A to podľa verzie vo veľkostiach 8 GB, 16 GB alebo 32 GB. A okrem toho dokáže fungovať aj ako lokátor telefónu či kľúčov. Napríklad neviete, kde máte mobil? Chytíte GOkey, stlačíte tlačidlo a ozve sa melódia z mobilu. Neviete, kde máte kľúče? Zoberiete smartfón, spustíte aplikácie a kľúče ihneď nájdete. Dokonca ich nájde podľa GPS prakticky kdekoľvek. A pokiaľ neviete nájsť ani kľúče a ani mobil, „pravdepodobne vás okradli“… alebo stačí lepšie hľadať.

Podľa údajov, ktoré na svojej stránke uvádza GOkey, bude vďaka obrovskej podpore slúžiť aj ako diaľkový ovládač kamery napríklad pre selfie, ovládač hudby cez Bluetooth, dostane USB 3.0 a dokáže presúvať súbory medzi telefónmi.

Ďalším pozitívom takmer dokonalého produktu je cena. Základná 8 GB verzia stojí 59 dolárov plus 10 dolárov za medzinárodné doručenie. Teda na Slovensko by vám GOkey prišiel za približne 50 eur. Čo nie je na potenciál zariadenia vôbec zlý údaj. Navyše má zatiaľ nulovú konkurenciu. Existujú len zariadenia, ktoré dokážu iba časť z jeho možností.

Foto: idigogo.com

Komentáre k článku