Reklama

Namakaný REDMAGIC 9 Pro oficiálne už aj na globálnom trhu, poznáme už aj cenu

Zdroj | REDMAGIC
Stanislav Vinc
Zdroj | REDMAGIC
Zdroj | REDMAGIC

Redmagic, dcérska značka čínskej spoločnosti Nubia, oznámila oficiálny príchod smartfónu REDMAGIC 9 Pro na globálny trh už aj s cenou pre európske krajiny. Špičkové parametre vo viacerých smeroch dokáže ponúknuť za polovicu bežných vlajkových lodí.

Pod povrchom už tradične herne-agresívneho dizajnu má novinka najnovší top-end čipset Snapdragon 8 Gen 3, ktorý v optimálnych teplotách udrží vylepšený systém aktívneho chladenia ICE 13.

Ak sledujete dianie vo svete smartfónov detailne, REDMAGIC 9 Pro vám už zrejme bude známy, alebo minimálne odniekiaľ povedomý. Svoju premiéru si totiž prvotne odbil na domácom čínskom trhu už koncom novembra. Pri globálnom predstavení tak zostávala otázna už iba jeho cena. Tú napokon pre Európu Nubia nastavila na atraktívnych 649 €, najmä s ohľadom na jeho hardvér.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | REDMAGIC

Na globálny trh mieri REDMAGIC 9 Pro vybavený čipsetom Snapdragon 8 Gen 3 od spoločnosti Qualcomm, ktorý už sám o sebe ponúka o 32 % vyšší výkon procesoru a o 34 % vyšší výkon grafického jadra. Čím sa však môže tento smartfón skutočne odlíšiť od konkurencie, je schopnosť tento čipset uchladiť tak, aby po celý (alebo aspoň čo najdlhší) čas poskytoval maximálny výkon.

Smartfón je preto vybavený vylepšeným systémom chladenia s názvom ICE 13, ktorý využíva skutočný vetrák s 22 000 otáčkami za minútu. Aktívne chladenie doplní aj pasívny 10-vrstvový systém zložený aj z dvoj-vrstvovej odparovacej komory pod displejom o veľkosti 10 182 mm2.

Oproti predchádzajúcej generácii má byť REDMAGIC 9 Pro chladnejší maximálne až o 25°C. Ako inak, aktívnemu chladeniu nechýba ani efektné RGB podsvietenie. Tento hardvér bude napájať batéria s kapacitou 6 500 mAh s papierovou výdržou do 56 hodín s možnosťou nabíjať ju maximálnym výkonom 80 W.

Zdroj | REDMAGIC

Nubia mala na daný hardvér a batériu pomerne štedrý priestor, pretože na prednú stranu smartfónu umiestnila až 6,8″ BOE Q9+ displej s Full HD+ rozlíšením. Použitý panel ponúka obnovovaciu frekvenciu 120 Hz a maximálny jas 1 600 nitov, takže by mal byť dobre viditeľný aj na priamom slnku. Hráčov poteší instantnou frekvenciou spracovania dotyku až do 2 000 Hz a tých, ktorí si potrpia na kvalitu obrazu, aj 100 % pokrytím farebného spektra DCI-P3.

Vizuálnu stránku obrazovky doplnia stereo reproduktory poháňané lineárnym motorom 0815 s hodnotením 1115K *1115K a certifikáciou DTS:X Ultra. Kľúčovú hardvérovú výbavu smartfónu napokon uzatvárajú 520 Hz spúšte (tlačidlá) s programovateľným podsvietením.

REDMAGIC 9 Pro si bude možné predobjednať od 27. decembra s otvoreným predajom od 3. januára 2024. Smartfón bude v základe dostupný vo verzii Sleet, ktorá ponúka 12 GB RAM a 256 GB interné úložisko za cenu od spomínaných 649 €. Vyššie pamäťové verzie so 16 GB RAM a 512 GB internou pamäťou nesú názvy Cyclone a Snowfall a dostupné budú za 799 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.