Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Najvýkonnejší smartfón sveta stojí 250€! Šialenstvo?

Najvýkonnejší smartfón sveta stojí 250€! Šialenstvo?
Drahomír Piok
Najvýkonnejší smartfón sveta stojí 250€! Šialenstvo?

Spoločnosť Xiaomi, nie je medzi Európanmi známa. Jej činnosť sa sústreďuje na najľudnatejšiu krajinu sveta, Čínu. Nedávno na tlačovej konferencii, kde pozvala aj novinárov zo západu, ukázala Xiaomi zatiaľ najvýkonnejší mobilný telefón, ktorý si budete môcť zakúpiť. Teda za predpokladu, že bývate v Číne. Aby som však hneď na začiatku nebol negatívny, čínsky výrobca reálne uvažuje aj o vstupe na európsky trh práve s predstaveným Phone 2.

Xianomi Phone 2

Za 250 € dostať ten najvýkonnejší telefón na trhu? Nuž, zdá sa, že to nie je bláznovstvo a v Číne je možné všetko. Xiaomi Phone 2 ukrýva vo svojom 10,2 mm hrubom tele pokrokový hardvér. Displej s 4,3″ uhlopriečkou využíva technológiu IPS a dosahuje HD rozlíšenie (720 x 1 280 bodov). Srdcom je štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 taktovaný na 1,5 GHz. Vyrobený je zatiaľ ako jediný spomedzi konkurencie 28 nm technológiou, ktorá navyše výrazne znižuje energetickú náročnosť. Z priameho porovnania so Samsungom Galaxy S III či HTC One X vychádza ako jasný vítaz. V Quadrante dosiahol vraj Xiaomi Phone 2 až cez 7700 bodov, u nás testovaný SGS III mal výsledok o 2000 bodov nižší.

Xianomi Phone 2

Grafický čip Adreno 320 taktiež patrí medzi špičku. Pamäť RAM sa zastavila na hodnote 2 GB, no vnútorná pamäť dosahuje „len“ 16 GB. Prenosy dát cez 3G môžu dosiahnuť rýchlosť 42 Mbps. Smartfón obsahuje všetky dôležité technológie ako Wi-FI so štandardom b/g/n a Direct, Bluetooth 4.0, GPS s podporou GLONASS alebo microUSB s funkciou MHL. Fotoaparát s 8 Mpx dosahuje svetelnosť F2.0 a používa BSI podobne ako iPhone. Kamera dokáže zaznamenávať Full HD video (1080p) s 30 snímkami za sekundu. Malým prekvapením je, že aj predná kamera s 2 Mpx čipom dokáže zachytávať 1080p s 30 snímkami za sekundu. Predinštalovaný operačný systém bude nedávno predstavený Android 4.1 s mierne upraveným prostredím. Hmotnosť tohto „nabušeného“ smartfónu činí 145 gramov. Štandardná dodávaná batéria dosahuje 2 000 mAh, avšak pokiaľ oželiete 2 mm hrúbky (z 10,2 na 12,2 mm), získate 3 000 mAh batériu! Problém s výdržou je tak z časti vyriešený. Až neskutočná sa zdá byť cena 2 000 jüanov, teda približne 250 €. Aj keď sa pravdepodobne jedná o cenu bez dane, je bezkonkurenčná.

Xianomi Phone 2

Foto: xiaomi.cn