Reklama

Najvýkonnejší smartfón podľa AnTuTu nemá srdce od Qualcommu!

Marek Šimunek

Benchmark na zisťovanie výkonu smartfónov AnTuTu pravdepodobne nie je nutné predstavovať. Aj my ho veľmi radi používame a vo väčšine našich recenzií nájdete bodové hodnotenie smartfónov a tabletov s Androidom, ktoré práve AnTuTu poskytne. Okrem toho však AnTuTu vydáva pravidelne každý štvrťrok hodnotenie desiatich najlepších smartfónov a inak tomu nie je ani v treťom štvrťroku.

MediaTek

Prekvapením je však smartfón, ktorý si ziskom 48 782 bodov zabezpečil prvenstvo v tomto benchmarku. Je ním čínsky Meizu MX4. To ste možno čakali, ale vedeli ste, že MX4 nepoháňa žiadny supervýkonný Qualcomm Snapdragon 805, ale procesor MediaTek? Konkrétne MTKMT6959. Predsudky k procesorom MediaTek sú teda úplne zbytočné a pokiaľ sa tieto procesory spoja s odladeným Androidom, nie je o výkon núdza.

Qualcomm Snapdragon

Ďalším prekvapením je, že procesory Qualcomm Snapdragon, alebo skôr zariadenia vybavené týmto procesormi sa umiestnili až na treťom mieste, kde nájdeme Samsung GALAXY Alpha (48 385 bodov). Ten však nie je vybavený najnovším modelom procesora Snapdragon 805, ale ešte jeho predchádzajúcou verziou Snapdragon 801. Druhé miesto totiž tiež patrí Samsungu, konkrétne modelu GALAXY Note 4 (48 622 bodov), ktorého srdcom je však „samsungácky“ procesor Exynos Octa 7. Hodnotenie ostatných Top 10 modelov pre tretí kvartál si môžete pozrieť v nasledujúcom grafe.

AnTuTu Top 10 v Q3

Zdroj a foto: AnTuTu

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.