Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Najväčšia zbierka videohier na svete počíta 20 139 hier

Najväčšia zbierka videohier na svete počíta 20 139 hier
Zdroj | YT / Guinness World Records
Juraj Recký
Najväčšia zbierka videohier na svete počíta 20 139 hier
Zdroj | YT / Guinness World Records
Zdroj | YT / Guinness World Records

Milovník videohier z amerického Richmondu to so svojou zbierkou dotiahol do Guinnessovej knihy rekordov. Zbierka počíta 20 139 hier. Jej zrátanie pred uznaním rekordu trvalo osem dní.

Antonio Romero Monteiro začal zbierať videohry keď mal dvanásť rokov. Dnes v jeho zbierke nájdete všetky hry na herné konzoly od druhej po ôsmu generáciu. Tvrdí, že keď začal hry zbierať, nebola ponuka veľmi bohatá. Aj preto si nevedel predstaviť, že bude mať doma zbierku hodnú svetového rekordu.

Američan nazhromaždil viac ako 1 000 hier na PlayStation 1, všetky hry, ktoré vyšli v Severnej Amerike, na PlayStation 2 a 3 a viac ako 900 hier na PlayStation 4. Ďalej všetky hry na PS Vita, ktoré vyšli v Severnej Amerike do dátumu zápisu rekordu. Rovnako všetky hry, ktoré vyšli v jeho regióne pre PSP, Xbox a Xbox 360, Wii a Wii U, Game Cube a Sega Dreamcast. Na Xbox One má viac ako 500 hier. 118 Nintendo Switch hier a hry na Turbografx.

Pozrite si

PlayStation Vita je mŕtva, Sony končí s jej výrobou

Zbierka ďalej počíta komplet kolekciu hier na 32X, Atari Jaguar System, Atari Lynx, SEGA CD, všetko pre Severnú Ameriku. Japonské Saturn a Dreamcast hry, kompletnú kolekciu hier pre Game Boy a Game Boy Color pre Severnú Ameriku.

Viac ako 1 100 hier pre Nintend DS, všetky hry pre Neo Geo Pocket vydané v Severnej Amerike, kompletnú kolekciu hier Nintendo 64, Atari a Gauge, hry na SEGA PICO a komplet kolekciu hier NES pre Severnú Ameriku vrátane nelicencovaných hier.

Herný nadšenec si vie zahrať každú jednu hru vďaka sekundárnej zbierke viac ako 100 herných konzol, ktorú vlastní. Najradšej však má Castlevania IV. Tú označuje za majstrovské dielo. Tiež ho veľmi baví Sega Genesis, pretože ho vie vtiahnuť do deja interaktívnym prostredím a pozadím príbehu.

Zdroj | YT/Guinness Worl Records

Aj napriek tomu, že 20 139 hier je obrovské číslo, stále existujú hry, ktoré by vedel Antonio do svojej zbierky doplniť. Ide najmä o limitované vydania hier, ktoré sa pomerne ťažko hľadajú a ešte ťažšie získavajú.

Prirodzene sa v tak obrovskej zbierke nachádza aj zopár skutočných unikátov. Ten, ktorý si Antonio najviac považuje, je Max Basic Rifle Marksmanship Program, ktorý bol vydaný na hernú konzolu Nintendo exkluzívne pre armádu Spojených štátov. Táto hra slúži ako tréningový trenažér streľby a nebol vydaný pre verejnosť.

Zdroj | YT / Guiness World Records

Za exkluzivitu tiež zberateľ považuje kompletnú kolekciu hier na Nintendo 46DD, ktoré vyšli iba na Japonskom trhu. Problémom bolo zaobstarať Daytona USA Netlink Edition pre Sega Saturn alebo M.A.C.S. pre Super Nintendo.

Antonio Monteiro stále priebežne svoje hry hrá. Má viacero plánovacích zoznamov, podľa ktorých si vyberá, ktorú hru si kedy zahrá. V prípade, že sa v niektorej blíži ku koncu, venuje jej prednostne pozornosť, aby ju úspešne dokončil.