Reklama

Najunikátnejší projektor sveta môžete mať aj doma

Zdroj | Xgimi
Richard Pliešovský
Zdroj | Xgimi
Zdroj | Xgimi

Xgimi je pomerne neznáma spoločnosť, ktorej hviezda začína od roku 2023 čoraz viac žiariť a naplno sa rozsvieti na CES 2024.

Pred pár mesiacmi ukázal Xgimi Horizon Ultra, malý smart projektor, ktorý prináša solídny obraz za nízku cenu. Teraz nám predstavil Horizon Max.

Xgimi Horizon Max je prémiový inteligentný projektor so 4K rozlíšením, ktorý je dokáže produkovať IMAX obraz. A to všetko z kompaktného zariadenia s vlastným kardanovým systémom, ktorému nerobí problém ani denné svetlo.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ide o výsledok spolupráce s viacerými spoločnosťami, konkrétne IMAX, Google a Mediatek. Partnerstvá boli nevyhnutné, aby bolo možné priniesť niekoľko nových technológií.

Ide o ISA (Intelligent Screen Adaptation) v5.0, automatické prispôsobenie obrazovky Xgimi. Horizon Max sa dokáže zhodnotiť na prostredie, kde sa nachádza a určí najlepšie miesto na umiestnenie projekcie. Pri detekcii priestoru využíva Horizon Max gimbal na nasmerovanie obrazu presne na kľúčový priestor na stene. Keď nájde ideálne miesto, uloží si informácie o nastavení, takže keď použijete Horizon Max v inom priestore, tieto nastavenia si zapamätá a využije, keď ho namierite na „známu“ stenu.

Technológia Xgimi Dual Light 2.0 zároveň prináša väčší jas, až 3 100 ISO lúmenov, čo oceníte pri sledovaní počas dňa.

Práve vysoký jas, kontrastný pomer 2000:1, podpora DTS audia a presnosť farieb získali pre Horizon Max certifikáciu IMAX Enhanced.

Xgimi uvádza, že Horizon Max má ultra vysokú presnosť farieb, čo do istej miery potvrdzuje certifikácia IMAX. Xgimi teda urobil niečo podobné, ako s Horizon Ultra, ktoré získalo certifikáciu Dolby Vision, čo je v cenovej hladine zriedkavý jav.

Horizon Max bude pracovať na Google TV, takže používatelia získajú známe prostredie, kde si môžu stiahnuť používané aplikácie s video a audio službami. Netflix je už predinštalovaný, pretože máva kvôli certifikačnému procesu problém s inštaláciu.

Horizon Max od Xgimi bude vystavený na CES 2024 v Las Vegas. Cena ani dostupnosť zatiaľ neboli potvrdené, hovorí sa, že bude stáť menej ako 3 000 dolárov a predávať sa začne koncom roka.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.