Reklama

Najtenší ultabook sveta a super tenké notebooky od Aceru

Drahomír Piok

Okrem novej série Timeline Ultra, ktorá zahŕňa dvojicu 14″ a 15″ ultra-notebookov si Acer z výstavy CES 2012 odnesie jedno svetové prvenstvo. Ultrabook Aspire S5 sa stáva kráľom tenkých počítačov. Len s 15 mm v najhrubšom mieste. Na príchod nových ultabookov od Aceru sa môžete tešiť do polroka.

Acer Aspire S5

Acer Aspire S5

„Najchudší notebook“

Nový rok prinesie očakávané zlacnenie stále populárnejších, ľahko prenosných ultrabookov. Ak by ste si chceli vybrať práve ten najtenší, musíte síce ešte počkať, no Aspire S5 by stáť za to. Maximálne len 15 mm hrubé telo je skutočný skvostom. Pre porovnanie MacBook Air má v najširšom mieste „až“ 17 mm. Zdá sa, že milimetre nebudú hrať veľkú úlohu len pri najnovších smartfónoch. Hmotnosť magnéziovo-hliníkového tela činí príjemných 1,35 kilogramu. LCD obrazovka má štandardnú uhlopriečku, 13,3″ s nezmámim rozlíšením. Aspire S5 bude osadený technológiami Acer Green Instant On, bootovanie systému za 1,5 sekundy (zrejme Windows 7 z hybernovaného stavu) a Acer Always Connect, ktorý zrýchli pripojenie na internet a dovolí prístup do PC k multimédiám či dokumentom cez smartfón (obdoba mŕtvej služby Ovi Files). Spoločnosť Acer neprezradila úplne špecifikácie, no oboznámila novinárov, že Aspire S5 bude obsahovať HDMI, USB 3.0 a Thunderbolt! Zdá sa, že počítače od spoločnosti Apple nebudú jediné s týmto konektorom. Procesor dodá spoločnosť Intel. SSD disky sú samozrejmosťou. Výdrž batérie a ani cena oznámená nebola. Acer Aspire S5 bude na trhu v druhom kvartáli 2012.

Acer Aspire S5

Acer Aspire S5

Konečne 15″ ultra-notebook

Titul ultrabook počítače z radu Timline Ultra síce nezískali, no menším súrodencom sa veľmi nevzdialili. Len v 20 mm tele nájdete okrem základných komponentov aj DVD mechaniku alebo HDD. Okrem toho sa zákazníci môžu tešiť na posledné kúsky procesorov Intel, výkonné dedikované grafické karty, zvuk Dolby Home Theater a množstvo pamäte RAM. Vyberať si bude možné medzi 14″ alebo 15″ verziou. Samozrejmosťou sú konektory ako USB 3.0 či HDMI. Batéria by mala vydržať 8 hodín kancelárskej práce. Notebooky Acer Timeline Ultra budú dostupné už v prvých troch mesiacoch roku 2012.

Tip: Fotogaléria Acer Timeline Ultra!

Acer Timeline Ultra

Acer Timeline Ultra

Foto: Acer

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.