Reklama

Najtenší TV Philips v histórii posúva Ambilight na novú úroveň

Dominik Fúsek

Patentovaná technológia Ambilight je jednou z najsilnejších zbraní televízorov a dokonca už aj monitorov Philips. To si uvedomuje aj firma TP Vision, ktorá značku Philips vlastní. Okrem zaujímavých Ambilight žiaroviek prichádza na scénu aj vylepšené Ambilight XL v televízoroch.

Philips Ambilight

Systém funguje na báze 94 LED diód, ktoré podľa aktuálneho obrazu vytvárajú žiaru okolo televízora, čím pocitovo obraz zväčšujú. Novinkou je vykresľovanie žiary na všetkých štyroch stranách – spodná totiž doteraz chýbala. Podľa výrobcu tak televízor bude pôsobiť dojmom levitácie. Nielen Ambilight XL je však zbraňou nového televízora Philips Elevation. Je to najtenšia LED-ka v histórii značky (13,5 mm), ponúka uhlopriečku 60“ (hoci len s priemerným Full HD rozlíšením), vylepšená smart TV platforma spolupracujúca so smartfónmi a kvalitný obraz. Ide síce iba o LED-LCD panel, ale zato s frekvenciou až 900 Hz, pokiaľ chcete s pasívnym 3D, pokročilým lokálnym zatemňovaním či jasom až 450 nitov. Mimochodom, nechápeme prečo výrobca použil lesklé sklo.

Philips Elevation

Ďalšie funkcie zahŕňajú Wi-Fi, pribalenú kameru, 25 W audio systém, štvorjadrový procesor, celoobrazovkový multiplayer režim pre 2 hráčov či spotrebu v rámci energetickej triedy A+. Novinka sa v Európe objaví v tomto štvrťroku, nevieme však za akú cenu – určite však bude patriť k vyšším.

Zdroj a foto: Philips/TP Vision

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.