Reklama

Najtenší tablet sveta má 6 mm, 4 fotoaparáty a ďalšie nezvyklosti

Dominik Fúsek

Boj o milimetre hrúbky nie je oblasť, ktorú považujeme za dôležité inovačné snaženie výrobcov – veď nielen vďaka iPhonu 6 Plus vieme, aké to má následky. Medzi tabletmi pár dní víťazil nový iPad Air 2, o jedinú desatinku milimetra ho však preskočil Dell Venue 8 7000. Našťastie tento stroj neútočí iba tenkosťou. To zďaleka nie.

Dell Venue 8 7000

Výrobca sa napríklad zameral aj na displej. Osadil jemný OLED panel s rozlíšením až 2 560 x 1 600 pixlov. Hodnota 359 PPI je zbytočne vysoká, naše oči ju nedokážu oceniť, ale čo už. Dell úspešne zviedol boj s rámikom displeja. A to nielen s bočnými (v režime na výšku), ale aj s horným – eliminoval ich takmer úplne. Odniesol si to však spodný, ktorý je o to väčší z dôvodu možnosti držania tabletu aj bez použitia klieští či iných nástrojov, ale aj kvôli nezvyklému osadeniu reproduktora a webkamery. Pozícia predného fotoaparátu by vadiť nemala, no reproduktor pravdepodobne bude používateľ prikrývať.

Dell Venue 8 7000

Zadná strana Dell Venue 8 7000 je na pomery tabletov až revolučná. Neobsahuje totiž jeden fotoaparát, ale hneď tri! Nejde o žiadne oživenie mŕtvych 3D mobilov a tabletov, skôr o posunutie princípu, s ktorým prišlo HTC One (M8). Dvojica pomocných fotoaparátov nad hlavným 8 Mpx dokáže vnímať hĺbku. Okrem špeciálnych priestorových fotiek by mal byť schopný opticky merať vzdialenosť medzi dvoma objektmi v priestore a vyčísliť ju – jednoduchým potiahnutím prsta od jedného k druhému. Technológia má fungovať na vzdialenosť niekoľko metrov. Aká je presná zistíme až v teste, v každom prípade ide o výmysel Intelu zvaný RealSense, takže sa môže objaviť v ďalších prístrojoch a využívať ho môžu aj vývojári.

Dell Venue 8 7000

Z hľadiska výkonu je novinka na tom tiež dobre – má najnovší štvorjadrový Intel Atom Z3580 (2,33 GHz v turbo režime), ktorý sa pýši 22 nm výrobným procesom, novou grafikou PowerVR G6430 a spolupracuje s 2 GB RAM-kou. 16 GB úložisko je rozšíriteľné. 310-gramový kolibrík by sa mal s Androidom 4.4.2 dostať na americký trh do konca roka s cenou 499 $, dostupnosť u nás nie je známa. Výrobca bude predávať aj adaptér pre bezdrôtový prenos obrazu do TV či projektora, nazval ho jednoducho Dell Cast.

Zdroj a foto: Dell, Engadget, GSM Arena

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.