Reklama

Najštýlovejším projektorom je ASUS ZenBeam Latte L1

Zdroj | ASUS
Richard Pliešovský
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

ASUS predstavil počas konania CES 2021 zrejme najkrajší prenosný projektor, aký sa bude dať kúpiť. Novinke sa kreatívne poňatie určite vydarilo, ale čo vlastne táto pekná mašinka ponúka?

ASUS ZenBeam Latte L1 je projektor pre domáce použitie. Umožňuje premietať video na plátno alebo stenu, určite svoje využite nájde aj pri hraní hier. Kompaktný dizajn ho predurčuje na prenášanie. Napriek malým rozmerom dokáže premietať obraz v rozlíšení 720p až do uhlopriečky 120 palcov pri svetle 300 lúmenov.

Dizajnéri sa vraj pri navrhovaní zariadenia inšpirovali šálkou kávy s objemom 470 ml (16 oz). Európan by si do takého vedra neurobil ani čaj, ale proti gustu žiaden dišputát.

Pozrite si

TV alebo projektor – ktorý kedy a kde vyhráva?

ZenBeam Latte L1 je obalený látkou, ktorá ponúka príjemnejšie pocity pri dotyku a dizajnovo lepšie zapadne do interiéru. Okrem toho umožňuje dostatočné prúdenie vzduchu a dobrý zvuk. Projektor sa dá totiž využiť aj ako reproduktor s výkonom 10 W. Môžete si vybrať režim Film, Hudba a Hry. O verný a neskreslený zvuk sa stará technológia Smart Amplifier, Harman Kardon pomohol dotiahnuť celkový zvuk v každom profile.

Zdroj | ASUS

Projektor pracuje na mediálnej platforme Aptoide TV, špecializovanom ekosystéme streamovania médií s ponukou 2 500 aplikácií vrátane YouTube, Amazon Prime Video, Hulu či Netflix. Nájdete tam aj množstvo hier a aplikácií pre streamovanie (Plex, Kodi).

Projektor sa ovláda tlačidlami umiestnenými na hornej časti, alebo pomocou dodávaného diaľkového ovládania. Nechýba HDMI port a bezdrôtové zrkadlenie, cez ktoré si môžete napríklad pozerať na veľkom obraze fotografie a videá z posledného lockdownu.

Pozrite si

ZenBook Duo – ASUS pokračuje v tradícii duálneho displeja

Ak vám stačí uhlopriečka 40 palcov, potrebujete ho umiestniť len meter od steny. Integrovaný stojan uľahčí jeho nasmerovanie, na spodnej strane nájdete „statívový“ závit. Zapnutý projektor môžete cez USB-A port využiť na nabíjanie pripojeného zariadenia.

Zdroj | ASUS

Vstavaná batéria má kapacitu 6 000 mAh, v režime Eco dokáže premietať video po dobu 3 hodín. Počúvanie hudby bez elektrickej energie si užijete až 12 hodín.

ASUS ZenBeam Latte L1 sa začne v USA predávať v druhom štvrťroku 2021, cena nebola oznámená.

Ak vás zaujímajú projektory, môžete si o nich prečítať veľa zaujímavého v našich článkoch.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.