Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Najpopulárnejší smajlík na Slovensku. Uhádnete, o ktorý ide?

Najpopulárnejší smajlík na Slovensku. Uhádnete, o ktorý ide?
Michal Sobek
Najpopulárnejší smajlík na Slovensku. Uhádnete, o ktorý ide?

Zamýšľali ste sa, ktorý smajlík je najpoužívanejší na Slovensku? My odpoveď vieme a zatiaľ vám prezradíme, že sa už objavil v našom seriáli o význame smajlíkov.

Pozrite si

Poznáte význam smajlíkov? Čo predstavuje tento? 🧞

Väčšina krajín používa usmievavú tvár so slzami v očiach 😂červené srdce ❤️ a sú to prvé priečky ako najpoužívanejšie smajlíky na svete. Usmievavá tvár so slzami v očiach 😂 je najbežnejším emoji až v 75 krajinách.

Slováci sú romantici

To sa ale netýka Slovenska. Podľa prieskumu, ktorý sa odohral na sociálnej sieti Twitter je najpoužívanejším smajlíkov na Slovensku práve červené srdce ❤️.

Unicode mu patrí 141. pozícia s kódom U+2764.

Toto klasické emoji má jasný význam. Používa sa na vyjadrenie lásky alebo romantiky. Zamilované páry ho isto dobre poznajú. Existuje veľa jeho farebných kombinácií.

A čo susedné štáty?

Ak sa pozrieme na našich susedov, tak aj v Česku a Maďarsku je to červené srdce, v Poľsku je to ukrajinská vlajka, rovnako je tomu tak aj na Ukrajine. Rakúsku dominuje práve ich vlajka, čo je rozhodne zaujímavé.

Môže to byť spôsobené aj sociálnou sieťou Twitter, kde ľudia prezentujú svoje názory a aj podľa vlajok chcú prezentovať názory krajiny, z ktorej pochádzajú. Ukrajinská vlajka v Poľsku zase symbolizuje súdržnosť s Ukrajinou, ktorá aktuálne čelí ruskej agresií.

Zdroj | crossword

Podľa mapy Európy by sa dalo zjednodušene povedať, že vo východnej Európe dominuje červené srdce a emoji vlajok a v tej západnej zase usmievavá tvár so slzami v očiach. Ázii, Afrike aj Amerika zase jasne dominuje práve usmievavá tvár so slzami v očiach.

Už zajtra sa môžete tešiť na klasického smajlíka a jeho význam.

Pozrite si

Aký smajlík sa vám páči? Dnes majú Emoji medzinárodný deň

Zdroj