Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Najočakávanejšie inteligentné hodinky Pebble sú hitom

Najočakávanejšie inteligentné hodinky Pebble sú hitom
Drahomír Piok
Najočakávanejšie inteligentné hodinky Pebble sú hitom

Webová stránka kickstarter.com slúži na prezentovanie prototypov rôznych zariadení, kde tvorcovia hľadajú finančnú pomoc. Pri unikátnych hodinách Pebble sa ale strhla nevídaná vlna záujmu. Tvorca zadal cieľovú sumu ako 100 000 USD, no len po 28 hodinách už mal na konte 1 milión. V súčasnosti, takmer po týždni atakuje hranicu 3 miliónov dolárov! Projekt bude na stránkach až do 18. mája a v súčasnosti slúži darovaná čiastka primárne na predobjednávku hodiniek Pebble za výhodnejšiu cenu.

Pozrite si

Hodinky s veľkou výdržou, s ktorými si kľudne môžete ísť aj zaplávať

Pebble

Skutočný trhák

Prečo si ľudia doteraz nevydané inteligentné hodiny kupujú? Dôvodov je samozrejme viacero. Pebble majú v prvom rade osadený displej z elektronického papiera. Takáto monochromatická obrazovka s rozlíšením 144 x 168 bodov nepotrebuje veľké množstvo energie, je výborne čitateľná aj na priamom slnku a predovšetkým je stále zapnutá. Hodiny spotrebujú svoju energiu približne za sedem dní, čo je oproti konkurencii „smarthodiniek“ neporovnateľne vyššia hodnota. S bežnými hodinami, ktoré vydržia aj 2 roky alebo prípadne s tachymetrom, ktoré nepotrebujú žiadnu batériu sa výdrž porovnávať nemôže. Ak ste ale technologický nadšenec, obyčajné hodiny vám podobné funkcie a pohodlie nikdy neposkytnú. Pebble spolupracujú s operačným systémom iOS a Android od verzie 2.3 a vyššie. Aplikácie, ktoré si môžete doištalovať jednoducho cez smartfón poskytnú rôzne predlohy zobrazenia času, zobrazujú ID volajúceho a poskytujú notifikácie pre email, kalendár, Facebook, Twitter, počasie alebo obyčajný alarm. Čítanie SMS správ je dostupné len na platforme Android. Tvorcovia uvoľnili SDK balíček pre vývojárov, ktorí ho potrebujú na tvorbu nových aplikácií. Šikovný ťah.

Pebble

Výborný nápad

Inteligentné hodiny ďalej dokážu napríklad ovládať prehrávanie hudby či zobrazovať vybrané údaje z GPS pre beh, cyklistiku, golf atp. Vo vnútri sa nachádza vibračný motorček, troj-osí akcelerometer a Bluetooth 2.1 s EDR pre spárovanie s mobilným telefónom. Podľa tvorcov z Palo Alto sa výdrž telefónu pri neustálom zapnutí a spárovaní skráti o 5 % až 10 % denne. Sklíčko je vyrobené s tvrdeného a nepoškrabateľného skla, telo obsahuje 4 tlačidlá a je vodotesné do 3 ATM (20 m) alebo 5 ATM (40 m). V súčasnosti sú dostupné tri farebné variácie biela, čierna a čierno-červená. O štvrtej sa momentálne hlasuje. Ak ste dostali chuť, minimálne za 99 USD plus 15 USD za poštovné získate čierny model Pebble hodiniek. V bežnom predaji bude ich cena minimálne o polovicu vyššia. Na trhu sa objavia približne od septembra 2012.

Pebble

Foto: kickstarter.com