Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Najnovšie smart hodinky od Samsungu s až 20-percentnou zľavou?

Najnovšie smart hodinky od Samsungu s až 20-percentnou zľavou?
Zdroj | Samsung
Michal Sobek
Najnovšie smart hodinky od Samsungu s až 20-percentnou zľavou?
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Ak máte radi značku Samsung a chcete nosiť na ruke skvelé smart hodinky, ktorým nechýba prakticky nič, tak máme pre vás tip. Model Samsung Galaxy Watch4 je aktuálne lacnejší až o 20 %.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Pozrite si

Samsung prináša najlepšiu sériu hodiniek v histórií – sú výkonné a nadčasové

Dizajn je skutočne minimalistický. Hodí sa na šport, ale aj ku košeli. Samotné telo je vyrobené z hliníka. Menšou nevýhodou je, že luneta nie je otočná, ale dotyková a že nevystupuje nad okolitý povrch displeja, čím je samotný displej menej chránený. Spoľahnúť sa tak musíte iba na odolnosť ochranného skla. Na pravom boku hodiniek sa nachádzajú dve tlačidlá, ktoré slúžia na vyvolanie menu a iné ovládacie akcie. Rozmery konkrétneho modelu sú 44,4 x 44,3 x 9,8 mm a hmotnosť veľmi príjemných 30,3 gramu. Gumený remienok nie je problém vymeniť za hocijaký iný so šírkou 22 mm. Hodinky sú vodovzdorné do 50 m (5 ATM) a spĺňajú certifikát IP68.

Pýchou hodiniek je 1,4-palcový Super AMOLED displej s rozlíšením 450 x 450 pixelov a podporou Always-On displeja. V jeho rámčeku sa nachádza dotyková luneta, ktorá pomáha pri skrolovaní v systéme. Displej má krásne farby, skvelé podanie čiernej aj nadpriemernú čitateľnosť na priamom slnku. Srdcom zariadenia je procesor z dielne Samsungu, a to Exynos W920, ktorému sekunduje 1,5 GB RAM a 16-gigabajtové vnútorné úložisko.

Samsung po rokoch vymenil svoj Tizen OS a po spolupráci s Googlom nasadil operačný systém Wear OS s vlastnou nadstavbou One UI. Výhodou je viac podporovaných aplikácií a keďže majú hodinky NFC čip, tak je nimi konečne možné platiť pomocou Google Pay. Pozor, k iPhonom ich už však nepripojíte.

Nechýba im meranie krvného tlaku a EKG, ani nový 3-in-1 senzor nazvaný Samsung BioActive Sensor, ktorý v sebe spája PPG (meranie kyslíka v krvi), ECG (krvný tlak) a BIA (snímač bioelektrickej impedančnej analýzy). Novinkou je tiež analytický nástroj Body Composition, ktorý ponúkne reálnejší pohľad na zdravie používateľa, napr. prehľad o percente svalov, tuku, BMI či zadržanej vode v tele. Hodinky vám zmerajú aj chrápanie počas spánku.

Pozrite si

Duel smarthodiniek – Galaxy Watch4 vs TicWatch E3

Do tenkého tela sa podarilo výrobcovi osadiť batériu s kapacitou 361 mAh. Vzhľadom na to, že ide o plnohodnotný operačný systém sa bude výdrž pohybovať na úrovni 40 hodín aktívneho používania. Nabíjajú sa bezdrôtovo, takže môžete využiť ľubovoľnú bezdrôtovú nabíjačku alebo v Samsungoch známu funkciu Wireless PowerShare.

Zdroj | Samsung

Pri vstupe do predaja bola cena väčšieho, 44-milimetrového modelu, 299 eur. Stále ide o prémiové smart hodinky renomovaného výrobu, ktoré patria medzi to najlepšie na trhu. Aktuálne ich však viete zohnať už za 239 eur, čo je úspora 60 eur alebo aj 20 %.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

V ponuke je aj menší model 40 mm:

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.