Reklama

Najnovšie Sharp Aquos TV je možné ovládať aj hlasom

Drahomír Piok

Sharp predstavil tento týždeň nových zástupcov TV z modelového radu L. Všetky televízne prijímače poskytujú najnovšie technológie vrátane 3D a Full HD rozlíšenia. Okrem toho budú tieto TV disponovať hlasovým ovládaním a inými šikovnými funkciami pre pohodlnejšiu správu priamo zo smartfónu.

Sharp Aquos L séria

Sharp, ktorý je mimoriadne obľúbený na japonskom trhu, chce neustále upevňovať svoju pozíciu. Celý rad L ponúka všetko, na čo si spomeniete. Rozdiely medzi jednotlivými modelmi treba hľadať najmä vo veľkosti uhlopriečky LCD panela. Na predaj búdu TV s 40“, 46“, 52“ alebo najväčší „kus“ so 60“ obrazovkou. Každý model spĺňa certifikát THX3D a má, samozrejme, Full HD rozlíšenie. Pre sledovanie 3D filmov však musíte použiť aktívne okuliare. Špeciálna vysoko rýchlostná UV2A LCD obrazovka s odozvou 3 ms je podsvietená LED diódami a používa namiesto troch hneď štyri farby, teda známy systém Quattron. Frekvencia dosahuje 240 Hz, pri 3D dochádza logicky k deleniu, a tak má obraz pre jedno oko 120 Hz. Kontrastný pomer dosahuje 7 000 000 : 1.

Sharp Aquos L séria

Televízory majú integrovaný program Aquos City, ktorý zobrazuje plnohodnotný internetový prehliadač. Aplikácia Smart Farmilink prepojí bezdrôtovo telefón s televízorom a umožňuje rýchle zdieľanie videí alebo fotografií na veľkú obrazovku. Okrem toho, že dokáže cez telefón úplne spravovať televízor, môžete hlasom ovládať aj určité funkcie. Zapisovanie vysielania na USB je pomaly štandardom. Výsledný súbor je zašifrovaný kvôli ochrane autorských práv. Prítomnosť Wi-Fi pripojenia sa v tlačovke neuvádza, no nemalo by vo výbave noviniek chýbať. Prestavbou prešli aj základné reproduktory, dokonca najväčší model má mať až 8 reproduktorov, z toho dva basové. Kto si už ale kúpi 60“ TV za 4 000 € a používa základné reproduktory? Predpokladaná cena 40“ modelu je približne 2 000 €, 46“ TV bude po prepočte stáť okolo 2 600 € a 52“ TV vás vyjde cca 3 300 €. Kedy sa ich ale dočká Európa výrobca nespomína.

Sharp Aquos L séria

Foto: Sharp, hdtvtest.co.uk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.