Reklama

Najnovšia myš od Microsoftu si poradí s každým povrchom

Marek Šimunek

Po dotykovej myške známej ako Microsoft Touch Mouse, prichádza hardvérové oddelenie tejto spoločnosti známej najmä operačnými systémami a kancelárskym softvérom, ktorý používajú milióny užívateľov na celom svete s najnovším prírastkom do rodiny dotykových myšiek pod exotickým menom Microsoft Explorer Touch Mouse.

Microsoft Explorer Touch Mouse

Microsoft Explorer Touch Mouse je moderná bezdrôtová myška, ktorá bude vybavená technológiou BlueTrack. Tá jej má podľa výrobcu zabezpečiť bezproblémovú prácu na takmer akomkoľvek povrchu akomkoľvek povrchu. Odpadá tak nutnosť riešenia podložky pod myšku ak je váš pracovný stôl zo skla alebo iného materiálu, s ktorým si bežné myšky ťažšie poradia. Vynikajúco znie aj výdrž na jedno nabitie, ktorá sa zastavuje na hranici 18-tich mesiacov, čím až trojnásobne prekonáva dizajnovú myš Microsoft Arc Mouse. Aj napriek tomu, že Explorer Touch Mouse je bezdrôtovou myškou, zbytočne by ste v jej prípade hľadali podporu technológie Bluetooth. Musíte tak naďalej rátať s obsadením jedného USB portu na vašom počítači alebo notebooku pre umiestnenie malého vysielača.

Microsoft Explorer Touch Mouse

Okrem operačných systémov z dielne Microsoftu bude Microsoft Explorer Touch Mouse spolupracovať aj s konkurenčným operačným systémom Apple Mac OS X. Ak sa vám teda nepozdáva známa Apple Magic Mouse máte na výber ďalšieho konkurenta. Elegantné čierne prevedenie dopĺňa „búrlivá sivá“ a samozrejme ako sa na obdobnú myš patrí aj limitovaná edícia vyhotovená v dvoch odtieňoch červenej. Rolovacie tlačidlo alebo skôr rolovacia plôška bude ponúkať tri nastavenia rýchlosti pre pomalé, precízne prezeranie dokumentov, strednú rýchlosť, ktorá presúva jednu až dve strany a rýchle nastavenie pre jednoduché prezeranie dlhých dokumentov. Nechýba ani možnosť nastavenia posunu do strán, čo oceníte najmä pri veľkých obrázkoch kde je nutné dostatočné priblíženie pre spracovanie detailov. V balení, za ktoré pri odporúčanej maloobchodnej cene zaplatíte 49,95 USD (34,74 €) nájdete okrem myšky samotnej a miniatúrneho prijímača aj softvér Intellipoint. Microsoft Explorer Touch Mouse by sa mala na trhu objaviť v priebehu septembra tohto roku.

Foto: Microsoft

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.