Najmenšie, najľahšie a najsvetelenejšie. Také sú nové 3LCD projektory od Epsonu

ZDROJ | Epson

Epson sa pochválil novou generáciou kompaktných 3LCD projektorov série PU2200U, ktoré ponúkajú mimoriadne vysokú svietivosť. Používateľov poteší jednoduchá inštalácia, minimálna údržba či nadpriemerná kvalita obrazu.

Nové laserové projektory EB-PU2220B a EB-PU2120W sú o 70 % menšie a o 50 % ľahšie ako ich predchádzajúci rad (EBL20000U). Určené sú na používanie vo väčších priestoroch, či už na živých koncertoch, v posluchárňach a v konferenčných sálach.

Epson EB-PU2200B.ZDROJ | Epson

Nové projektory majú svietivosť 13 000, 16 000 a 20 000 lúmenov pri 4K rozlíšení, nechýba podpora HDR. Ponúkajú spätnú kompatibilitu s existujúcimi objektívmi Epson a umožňujú integrované spracovávanie na skladanie obrazov bez použitia počítača. Môžete teda skombinovať obraz z dvoch podporovaných projektorov a takto zdvojnásobiť jas, bez nutnosti použitia počítača. NFC sa postará o jednoduchšiu inštaláciu, ktorá zahŕňa komunikáciu medzi projektormi a smart zariadeniami (kompatibilnými s Android).

Epson EB-PU2120W.
ZDROJ | Epson

Projektory sa ľahko integrujú do existujúcich infraštruktúr a určite príde vhod ich zvýšená odolnosť voči prachu. Optická sústava s laserovým zdrojom je totiž hermeticky uzavretá a má certifikáciu IP5x. Epson používa vysoko účinný systém kvapalinového chladenia čím je dosiahnutá vysoká
spoľahlivosť.

„Nová zobrazovacia platforma 3LCD sa stane meradlom kvality vo svojom odbore, čo sa týka kvality a flexibility. Nielenže šetrí čas strávený inštaláciou a náklady na dopravu, ale aj znižuje dopad na životné prostredie pre dôležitý a rastúci trhový segment prístrojov s 20 000 lúmenmi,“ vysvetľuje Michal Holovský z Epson Europe CZ & SK.

Menšiu uhlíkovú stopu a záťaž na životné prostredie okrem nízkej spotreby dosahuje výrobca ekologickým obalom s menším podielom baliaceho materiálu.