Reklama

Najmenší Windows Transformer od ASUSu bude stáť 350 $

Dominik Fúsek

Netbooky sú preč a s nástupcami to nie je nič moc. Malé notebooky sú fajn, ale za rozumnú cenu nezoženiete model s dlhou výdržou. Ultrabooky sú drahé, takisto hybridy a tablety zas netbook nenahradia. Nový ASUS Transformer Book T100 konečne sľubuje zmenu.

ASUS Transformer Book T100

Pozrite si: 

RECENZIA ASUS Transformer Book T100: najlepší mobilný počítač do 400 €?

Novinka nie je jediným adeptom na nástupcu netbookov z dielne ASUSu z posledných dní, o modeli X102BA však nemáme dva kľúčové údaje – výdrž batérie a cenu. Najmenší Transformer oboma týmito parametrami zaujme – 349 $ za 32 GB, resp. 399 $ za 64 GB model sú prijateľné sumy. Ak by vám pamäť chýbala, rozšírite ju microSD kartou. Čo sa týka výdrže, kapacita 31 Wh v kombinácii s pokrokovým procesorom sľubuje 11 hodín. Či dok bude mať druhú batériu nie je známe.

ASUS Transformer Book T100

Dovnútra ASUS osadil najnovší Intel Atom Bay Trail-T. Netreba si pod ním predstaviť skúsenosti so starými Atomami, táto generácia je viac než dvojnásobne lepšia. Vďačí za to najmä 22 nm výrobnému procesu, štyrom jadrám novej architektúry a konečne aj dôstojnej integrovanej grafike. 2 GB RAM pomerne lacnému Windows 8.1 tabletu určite postačí. Aby sme nezabudli, 10“ displej má prijateľné rozlíšenie 1 366 x 768 pixlov. V doku sa dočkáte aj USB 3.0 portu. Novinka teda vyzerá, že náročnú úlohu nástupcu netbookov zvládne, snáď si to budeme môcť čoskoro overiť v teste – predaj začína už 18. októbra.

ASUS Transformer Book T100

Zdroj a foto: ASUS, Engadget

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.