Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Najmenší 4K projektor vo svojej triede je Canon XEED 4K500ST

Najmenší 4K projektor vo svojej triede je Canon XEED 4K500ST
Imrich Maťo
Najmenší 4K projektor vo svojej triede je Canon XEED 4K500ST

Canon XEED 4K500ST je najmenším a najľahším 4K projektorom na svete vo svojej triede. Takto ho dnes Canon Europe odprezentoval a pripomenul, že je vhodný na širokú škálu požutia, vrátane projekcie simulácie, lekárskych dokumentov alebo aj inžinierskych výkresov. Jeho základom je HD panel LCOS s rozlíšením 4 096 x 2 400 px, vylepšený optický systém AISYS (Aspectual Illumination System) zabezpečuje projektoru väčší kontrastný pomer, čisté a sýte podanie farieb, ale aj verné zobrazenie čiernych oblastí obrazu.

Canon XEED 4K500ST

Vysoká hodnota jasu, ktorá je 5 000 lúmenom a zaisťuje konštantný jas v celom rozsahu zoomu, umožňuje XEED 4K500ST využívať pre verejnú projekciu, kde je výrazné okolité osvetlenie. Tento projektor dokáže projektovať veľké obrazy z krátkej vzdialenosti a funkcia pre periférne zaostrovanie zabezpečí premietanie aj na zakrivenú plochu. Navyše si pomocou technológie pre skladanie obrazov môžete viacerými projektormi naraz vytvárať veľké projekčné obrazy.

Canon XEED 4K500ST

Projektor Canon XEED 4K500ST má nie len výkonnú, ale aj úspornú lampu, v ECO režime má spotrebu 470 W a jej životnosť má dosiahnuť hodnotu 4 000 hodín, čo je veľmi sľubný parameter. Ako sme spomenuli, XEED 4K500ST je prezentovaný ako najľahší 4K projektor na svete. Pekná marketingová fráza, avšak pohľad na udávanú hmotnosť, ktorá je 17,6 kg prezrádza, že niečo na tom pravdy bude. Určite aspoň v čase predstavenia tohto projektoru. Jeho cenu sme sa ale zatiaľ z oficiálnych zdrojov nedozvedeli. Na trh sa má dostať až budúci rok, a to v jeho prvej polovici.

Zdroj, foto: Canon